Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szydło wraca do kraju z tarczą

Data publikacji: 19 stycznia 2016 r. 21:13
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Szydło wraca do kraju z tarczą
 

Debata w PE o sytuacji w Polsce to "wiatr w żagle" dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, premier Beata Szydło wraca do kraju z tarczą - ocenił we wtorek w rozmowie z PAP dr Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.

- Pierwsze wystąpienie premier Beaty Szydło w czasie debaty było dobre, kolejne były trochę mniej koncyliacyjne, z kolei wypowiedzi niektórych europosłów były kuriozalne, niektóre były popisem gry aktorskiej, ale jeśli mielibyśmy poddać tę debatę analizie rzeczowej, to premier Szydło wraca do kraju z tarczą - powiedział Reginia-Zacharski. Jak ocenił, głos Polski w debacie "wybrzmiał stanowczo".

Przyczynkiem do wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim były zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych w Polsce. Premier Beata Szydło przekonywała m.in., że w Polsce nie doszło do złamania konstytucji, a zmiany są zgodne z europejskimi standardami.

- Debata w europarlamencie nie będzie miała wielkiego znaczenia dla polityki wewnętrznej w Polsce, ale będzie wiatrem w żagle dla rządu PiS, tym bardziej, że również prezydent Andrzej Duda był w Brukseli - to są dwa solidne, dobre szkwały w żagle dla prezydenta i pani premier. Nie przesadzałbym jednak, że to wyznaczy jakiś nowy kurs, czy bardzo umocni obóz rządzący, bo tu jest jednak wiele znaków zapytania - ocenił Reginia-Zacharski.

Według eksperta, kluczowa będzie decyzja, czy na kolejnej sesji PE na początku lutego przyjęta zostanie rezolucja na temat Polski. - Głosy w tej sprawie są podzielone, jedni europosłowie mówią, że jeśli pojawi się taki wniosek to niedobrze, drudzy, że dobrze - zauważył Reginia-Zacharski.

- Debata nie wniosła wiele nowego, nie chodziło o to, żeby kogokolwiek przekonywać. Premier Beata Szydło miała dużo racji, mówiąc, że nie było w zasadzie do niej merytorycznych pytań o kwestie Trybunału Konstytucyjnego, czy media publiczne - powiedział Reginia-Zacharski. (pap)

Na zdjęciu premier RP Beata Szydło.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Debata
2016-01-20 15:28:52
Taki gest Pani premier niestety źle o niej świadczy i PRAWDZIWYM POLAKOM źle się kojarzy. WSTYD Pani Szydło to nie ten kierunek a to że "Alpy są wysokie" nie trzeba pokazywać wystarczy powiedzieć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA