niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Szturm na więzienie

Szturm na więzienie

Szturm na więzienie
Data publikacji: 2015-09-15 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1116 20428

Afgańscy talibowie dokonali szturmu na więzienie w Ghazni, w środkowym Afganistanie. Zabili strażników i wypuścili co najmniej 350 więźniów, w tym wielu talibów - poinformowały władze.

Reporter agencji Reutera na miejscu widział ciała dwóch mężczyzn, najpewniej zamachowców samobójców, a także wysadzony w powietrze samochód, który został wykorzystany do zniszczenia głównej bramy do więzienia. Jak pisze Reuters, wydaje się, że wszyscy więźniowie uciekli.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid powiedział, że napastnicy i trzej zamachowcy samobójcy zaatakowali więzienie o godzinie 2 lokalnego czasu (o północy czasu polskiego) i uwolnili 400 więźniów. Trzej zamachowcy zginęli.

- Podczas ucieczki z więzienia zostało zabitych 40 członków afgańskich sił bezpieczeństwa i strażników więziennych, a uwolniono ważnych wojskowych mudżahedinów - powiedział. W swych oświadczeniach na temat ataków na rządowe i zagraniczne cele talibowie często zawyżają liczbę ofiar śmiertelnych.

Wicegubernator Ghazni Mohammed Ali Ahmadi powiedział, że napastnicy mieli na sobie mundury afgańskich żołnierzy. Potwierdził, iż zakładu karnego uciekło 352 więźniów, w tym 150 talibów. Dodał, że w ataku w Ghazni, ok. 120 km na południowy zachód od Kabulu, zginęło siedmiu talibów i czterech członków sił bezpieczeństwa. Nie podano, ilu więźniów było przetrzymywanych w zakładzie karnym. (pap)

 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

PO-litykom UE i Polski...pod rozwage...! !
A mysmy wraz z NATO wydali do niedawna miliony..., Zlotych, Euro i Dolarow, by "PO-wstrzymac" rozrastajacy sie w Afganistanie Islam ! A dzisiaj w roku 2015-ym dalej dodatkowo mamy "przezucajacy sie" i wedrujacy na WIELKA SKALE - do calej Europy i UE... i Afrykanski Islam ! !
2015-09-16 10:13:03
Ktoś pilnuje naszych granic?
Trzeba wziąć na smycz lewaków, bo ci gotowi są teraz szykować 352 miejsca dla "uchodźców". Myślę, że w ciągu 2 tygodni dotrą do kraju niedawnego zarządcy prowincji Ghazni. Może nawet będą chcieli wyrównać rachunki za uwięzienie..?
2015-09-16 10:12:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy