poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Szturm na więzienie

Szturm na więzienie

Szturm na więzienie
Data publikacji: 2015-09-15 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1532 20428

Afgańscy talibowie dokonali szturmu na więzienie w Ghazni, w środkowym Afganistanie. Zabili strażników i wypuścili co najmniej 350 więźniów, w tym wielu talibów - poinformowały władze.

Reporter agencji Reutera na miejscu widział ciała dwóch mężczyzn, najpewniej zamachowców samobójców, a także wysadzony w powietrze samochód, który został wykorzystany do zniszczenia głównej bramy do więzienia. Jak pisze Reuters, wydaje się, że wszyscy więźniowie uciekli.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid powiedział, że napastnicy i trzej zamachowcy samobójcy zaatakowali więzienie o godzinie 2 lokalnego czasu (o północy czasu polskiego) i uwolnili 400 więźniów. Trzej zamachowcy zginęli.

- Podczas ucieczki z więzienia zostało zabitych 40 członków afgańskich sił bezpieczeństwa i strażników więziennych, a uwolniono ważnych wojskowych mudżahedinów - powiedział. W swych oświadczeniach na temat ataków na rządowe i zagraniczne cele talibowie często zawyżają liczbę ofiar śmiertelnych.

Wicegubernator Ghazni Mohammed Ali Ahmadi powiedział, że napastnicy mieli na sobie mundury afgańskich żołnierzy. Potwierdził, iż zakładu karnego uciekło 352 więźniów, w tym 150 talibów. Dodał, że w ataku w Ghazni, ok. 120 km na południowy zachód od Kabulu, zginęło siedmiu talibów i czterech członków sił bezpieczeństwa. Nie podano, ilu więźniów było przetrzymywanych w zakładzie karnym. (pap)

 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

PO-litykom UE i Polski...pod rozwage...! !
A mysmy wraz z NATO wydali do niedawna miliony..., Zlotych, Euro i Dolarow, by "PO-wstrzymac" rozrastajacy sie w Afganistanie Islam ! A dzisiaj w roku 2015-ym dalej dodatkowo mamy "przezucajacy sie" i wedrujacy na WIELKA SKALE - do calej Europy i UE... i Afrykanski Islam ! !
2015-09-16 10:13:03
Ktoś pilnuje naszych granic?
Trzeba wziąć na smycz lewaków, bo ci gotowi są teraz szykować 352 miejsca dla "uchodźców". Myślę, że w ciągu 2 tygodni dotrą do kraju niedawnego zarządcy prowincji Ghazni. Może nawet będą chcieli wyrównać rachunki za uwięzienie..?
2015-09-16 10:12:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie