środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Skandaliczny wyciek

Skandaliczny wyciek

Skandaliczny wyciek
Data publikacji: 2015-09-05 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1976 18500

Największa brytyjska klinika zdrowia seksualnego 56 Dean Street ujawniła w wyniku błędu ludzkiego dane osobowe ok. 780 osób żyjących z wirusem HIV. To jeden z najpoważniejszych wycieków w historii brytyjskiej służby zdrowia.

Londyńska klinika wystosowała przeprosiny do wszystkich, których dane zostały ujawnione, gdy jeden z pracowników "omyłkowo wpisał wszystkie dane do kopii maila", zamiast ukryć je podczas wysyłania biuletynu elektronicznego dla pacjentów placówki. Widoczne były imiona, nazwiska i adresy mailowe odbiorców.

Klinika przesłała oficjalne przeprosiny szefa placówki. Dr Alan McOwan napisał, że "zaistniała sytuacja jest absolutnie nie do zaakceptowania", a także podkreślił, że brytyjska służba zdrowia NHS "podjęła pilne działania w celu wyjaśnienia sytuacji i zapewnienia, że już nigdy nie dojdzie do niczego podobnego". Według rzecznika kliniki, "doszło do ludzkiego błędu, a osoba, która go popełniła, była kompletnie załamana". Klinice grozi do 500 tys. funtów kary za naruszenie ochrony danych osobowych. (pap)

 

Na zdjęciu: Wirusy HIV-1 wykonane mikroskopem elektronowym

Fot. Wikipedia

Komentarze

Bartłomiej
W dzisiejszych czasach problem z danymi osobowymi ma bardzo wiele osób. Wielu oszustów jedynei czeka na to, aby przechwycić jakieś dane i zrobić z nich użytek, przysparzając jednocześnie problemy innym osobom. http://emediatorlegal.pl/
2015-11-05 09:55:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie