Niedziela 04 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla Polski

Data publikacji: 2016-03-03 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla Polski
Rosyjski prezydent Władimir Putin (po prawej) i rosyjski szef MSZ Siergiej Ławrow Fot. EPA/MAXIM SHEMETOV  

Po II wojnie światowej Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla Polski – oceniła rzeczniczka MSZ w Moskwie Maria Zacharowa. Według agencji TASS przedstawicielka MSZ skomentowała w ten sposób gotowość Polski do zgody na przyjęcie na jej terytorium sił NATO.

– Jest to część koncepcji, którą wybrano – najpierw nastraszyć, a potem ratować. Ratować przed kim, przed Rosją? My Polsce nigdy nie zagrażaliśmy, takich faktów nie było w powojennej historii – powiedziała Zacharowa. Według jej słów Polska jest jednym z krajów, których władze „straszą wszystkich w takim stopniu, że potem same zaczynają się bać i podejmują kroki w celu ratowania tych, którzy uwierzyli w pozorne zagrożenie”.

Jak przekazuje TASS, rzeczniczka wyraziła przekonanie, że chodzi o wymyślanie rzekomych zagrożeń po to, by odwrócić uwagę od realnych. Zacharowa wskazała, że na świecie istnieją takie zagrożenia jak zmiany klimatyczne czy groźba terroryzmu.

– Wzmocnienie obecności wojskowej na terytorium innych państw nie ratuje przed tymi zagrożeniami – dodała przedstawicielka MSZ Rosji. (pap)

 

Na zdjęciu: Rosyjski prezydent Władimir Putin (po prawej) i rosyjski szef MSZ Siergiej Ławrow
Fot. EPA/MAXIM SHEMETOV

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Odwracanie kota ogonem...,
2016-03-04 00:51:05
Odp. nie wszyscy w to co mowila i mowi Moskwa wierza... tylko Komuchy i PO-stkomuchy ! A co mowi Historia z bylych wydarzen... i tamtych lat...? Pytanie: a czy Polska kiedykolwiek byla, jest i bedzie zagrozeniem dla Rosji ? Dmuchac na zimne i na wszelki wypadek wzmacniac swoja Wojskowa Obrone... ma dzisiaj prawo kazde Wolne Panstwo !!
Wszyscy to wiedzą...
2016-03-03 23:29:53
Solidaruchy też; niestety muszą robić co każą...albo kit z okien.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA