sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Świat > Rosja grozi przedłużeniem embarga

Rosja grozi przedłużeniem embarga

Rosja grozi przedłużeniem embarga
Data publikacji: 2016-05-29 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 593 135695

Rząd Rosji zagroził Unii Europejskiej przedłużeniem do końca 2017 roku embarga na żywność wprowadzonego w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na działania Rosji wobec Ukrainy. UE przygotowuje się obecnie do decyzji o przedłużeniu sankcji.

- Nakazałem przygotowanie propozycji w celu przedłużenia środków odwetowych nie na rok, ale do końca 2017 roku - oświadczył premier Dmitrij Miedwiediew cytowany przez rosyjskie media.

Na mocy rosyjskiego embarga zakazany został import do Rosji większości artykułów spożywczych pochodzących z krajów Zachodu, głównie Unii Europejskiej, która wprowadziła sankcje za aneksję Krymu i wspieranie prorosyjskich separatystów w Donbasie.

Minister rolnictwa Aleksandr Tkaczow powiedział, że Rosja nie planuje rozszerzać listy artykułów objętych embargiem. Według Miedwiediewa zaś przedłużenie embarga o półtora roku pozwoli z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować inwestycje w rosyjskim sektorze rolno-spożywczym, który niechętnie patrzy na powrót zachodniej konkurencji.

- To znakomita wiadomość dla rodzimych producentów rolnych. To pozwoli na planowanie inwestycji w przemyśle, podwyższenie jakości i konkurencyjności rosyjskiej żywności - powiedział Tkaczow.

Embargo, które wygasa w sierpniu, było już raz przedłużane w zeszłym roku. Wewnętrzny raport rządu rosyjskiego, ujawniony przez agencję TASS, szacuje, że kraje objęte embargiem poniosły z tego tytułu straty w wysokości 9,3 mld euro. (pap)

Komentarze

Pralka Frania... do Jaruna,
A gdzie Ty "starszy czlowieku" PO-konczyles swoje Propagandowe Szkoly i Akademie 1-szo Majowe - wymien i to....? Gdzie o Uniwersytetach Marxizmu i Leninizmu juz nie ws-PO-me...??
2016-06-01 01:21:19
@ Jarun......daj sobie spokój, hołocie
od pokolenia wbija się do głów, że Rosja to samo zło...oni w te brednie uwierzyli, na wiarę zaś rady nie ma. Polacy na samych jabłkach tracą rocznie 1,75 mld zł...ale co to dla wiary...
2016-05-31 21:18:46
LAĆ NA RUSKI RYNEK MOCZEM
Przez lata agentura Moskwy pod postacią PSL wmawiała Polakom, że wschodni sąsiedzi są nam najmilsi i najhojniejsi. Bzdura! Szukajmy zbytu po całym świecie ! Nie wierzcie PSL !
2016-05-31 10:31:40
Jarun
Nie należy innych mierzyć swoją miarą. Rosjanie kochają swoją Armię, uwielbiają ją, są z niej dumni. Armia nie zastrasza narodu, pleciesz bzdury młody człowieku. Coś ci się pomyliło. Sprawa Krymu - nikt z Krymu nie wyjeżdża/ucieka na Ukrainę. Ze stacjonujących 20 ukraińskich pułków na Krymie, 18 od razu przeszło na stronę Rosjan a tylko dwa wyjechały na Ukrainę. Zrozum, że wschodnia Ukraina nie cierpi "ukropów" czyli UPA z zachodniej Ukrainy. Ja rozmawiałem z tymi ludźmi a nie tylko jak ty z rozdziawioną buzią słuchałem propagandy. Wreszcie to milion Ukraińców pracuje w Polsce a Rosjan nie ma. Więc gdzie jest kryzys? Widać dzieciaczku, że nie ruszasz się ze Szczecina i nie byłeś na wiosce "popegerowskiej". Pojedź, zobacz, pogadaj a potem dyskutuj.
2016-05-31 07:58:04
Wschodni "dobrobyt"...
Do Jaruna raz jeszcze... mowiac krotko mieszasz jedno z drugim ?? Tak moga zarabiac tyle, ale tylko w Moskwie i St. Petersburgu... bo sprzataja Kreml i inne Ministerstwa, a w PO-zostalej czesci Kraju... ? A na Krymie Emeryci musza teraz przezyc za 100 Euro na miesiac...i Propaganda milionow nie nakarmisz a PO-tezna Armia tylko do czasu zastraszysz...! A jak teraz jeszcze cala Rosje obejmie Cenzura Internetu, to wogole juz tylko... " Hulaj Dusza Piekla Nie Ma " ! Reasumujac: a dlaczego nawet "Oli-garki" z Rosji uciekaja...??
2016-05-31 00:13:14
Jarun
Jako ciekawostkę podam, że Rosjanie do pracy sprowadzają Chińczyków. W Moskwie sprzątaczka zarabia 2600zł, robotnik 4500zł a nauczyciel 4800zł w przeliczeniu na nasze złotówki.
2016-05-30 15:12:25
ADAMS
Rosjanie wycięli w pień ludy rolnicze u siebie i dookoła. Musieli by sprowadzać Polaków do jabłek. U nich wszystko to kampanie: siewna, żniwna, agrotechniczna itd. A nie urżnąć się i wstać dzień w dzień przez większość roku o świcie żeby pójść do sadu to dla nich jest nie do pojęcia.Tego nie nauczysz. To się z domu wynosi.
2016-05-30 13:37:39
Jarun
O święta naiwności. Mówimy o państwie, Rosji która jest 55 razy większa od Polski. W zasadzie Rosja jest samowystarczalna. Mniejsza z tym. Rosja ma dobre relacje z Chinami (1 miliard 300 milionów) i z Indiami. Ile w Polsce jest produktów z Unii a ile z Chin? Towar jest w nadmiarze i kłopot jest ze sprzedażą a nie kupnem, np.Rosja kupuje jabłka od Izraela. Oczywiście Rosja będzie miała przez kilka lat trudności z niektórymi towarami, co spowoduje rozwój własnego przemysłu a ponieważ nałożono embargo to znając ich mentalność -będą kopiować zachodnie rozwiązania. Poza tym Rosjanie nie do takich wyrzeczeń są przyzwyczajeni a wspólny wróg jednoczy naród. Putin ma takie poparcie u swoich obywateli o jakim zachodni przywódcy mogą tylko pomarzyć. W Turcji Rosjanie zostawiali ok. 3 mld. $ a po zestrzeleniu samolotu urwało się. W Londynie jest 200 tys. bogatych Rosjan. Słyszycie większe pomruki z Anglii w stronę Rosji? Polska jest amerykańską szpicą na Wschodnią Europę i z tego tytułu nie odnosi korzyści a jak mawiał Radek Sikorski: robimy Amerykanom...
2016-05-30 10:32:44
Tak w skrocie...
Do Jaruna... a dodatkowo poczytaj sobie na Ekonomicznych stronach internetowych...i obejrzyj wykres Moskiewskiej Gieldy Papierow Wartosciowych tj. Akcji itp... jak od minimum 4 lat juz doluja... gdzie o wartosci Rubla na razie nie wspomne !!
2016-05-29 22:43:33
PO PO-wrocie...
Do Jaruna, jak nie dowierzasz... to sie tam wybierz, szczegolnie do mniejszych miast i na wioski, a jak wrocisz (?) to Nam PO-o-PO-wiadasz ! Z tym, ze przyjmiemy i wysluchamy - ale tylko PRAWDE...!!
2016-05-29 21:56:06
Jarun
Ten upadek Rosji to słyszę od kilku lat. Pobożne życzenia ale infantylne.
2016-05-29 15:04:26
Francuskie pieczywo ze Szwajcarskim serkiem...
Zachod nie zaginie a Rosja PO-dupada... i szkoda tylko tych biednych Rosjan ! I ciekawym jest... a z jakich zagranicznych spozywczych towarow... sporzadza sie PO-silki na Kremlu ??
2016-05-29 11:36:06
BIDOK
Dzięki Bogu, jabłka będą po 1 - 2 zł/Lidl, Biedra/, a nie po 4, mięso też tańsze, tylko szkoda, że rządzący nic nie robią aby z Rosją były dobre relacje, tańsze paliwo, surowce.
2016-05-29 10:27:53
bolo
"- To znakomita wiadomość dla rodzimych producentów rolnych. To pozwoli na planowanie inwestycji w przemyśle, podwyższenie jakości i konkurencyjności rosyjskiej żywności - powiedział Tkaczow." - tylko embargo pomoże Rosjanom na naukę gospodarności we własnym kraju.
2016-05-29 09:40:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie