czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Świat > USA nie chcą wojny z Rosją o Ukrainę

USA nie chcą wojny z Rosją o Ukrainę [FILM]

USA nie chcą wojny z Rosją o Ukrainę
Data publikacji: 2016-05-27 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:48
Wywietleń: 1017 135526

Ameryka ma swoje ograniczenia, Stany Zjednoczone nie dążą do wojny z Rosją w odpowiedzi na "ograniczoną penetrację" Ukrainy - mówi PAP amerykański politolog George Friedman.

- Ameryka ma swoje ograniczenia. Przekonaliśmy się o tym w Iraku, w Afganistanie i w podobnych miejscach. Ukraina jest wielkim krajem. Jest również krajem kluczowym dla rosyjskich interesów narodowych. Z amerykańskiego punktu widzenia wysłanie wojsk na Ukrainę byłoby sygnałem dla Rosji, że USA zamierzają być może doprowadzić do upadku Federacji Rosyjskiej. Stany Zjednoczone nie dążą do wojny w odpowiedzi na ograniczoną rosyjską penetrację (Ukrainy - PAP) - powiedział PAP Friedman, założyciel Geopolitical Futures, a wcześniej think-tanku Stratfor.

Friedman nawiązał do koncepcji marszałka Józefa Piłsudskiego tzw. Międzymorza. Piłsudski postulował doprowadzenie do sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej - obszaru między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.  - Mówiłem o koncepcji Międzymorza według Piłsudskiego. Ta linia musi być podtrzymana. Ale pomysł, że USA wyślą siły wystarczająco duże, by wkroczyć na Ukrainę i co ważniejsze – by wytrzymały one rosyjską odpowiedź, które z pewnością by nastąpiła – to nie jest ta linia. Ta linia to Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria i może Turcja - zaznaczył amerykański ekspert. (PAP)

 

Komentarze

Jarun
W misjach pokojowych zginęło ponad pół miliona cywili w Afganistanie i Iraku i ok.40 tys. islamskich bojowników. Co to by było, gdyby Amerykanie ogłosili misje wojenne?!
2016-05-29 11:24:49
Myslmy i patrzmy dalekowzrocznie ! !
W zyciu nigdy nie powinno sie "rzucac" na ta 100-ke ktora lezy blisko, tylko mierzyc, patrzec i celowac na ten 1000 co lezy nie co dalej, to 1000 - 100 = 900 o ktore jest sie i tak do przodu ! A pozniej... spokojniej i rozwazniej i z glowa, mozna dalej "powalczyc" o ta na poczatku stracona 100-ke !!
2016-05-28 11:22:40
od-PO-wiedz i na to...
Pytanie do: PO-nizszego kom. Do takich imprez ! A ILU... skretynialych "Polaczkow" mielismy w latach 1945-2015 i dalej jeszcze za-KOD-owanych mamy, co byli i dalej sa wasalami Wschodu...??
2016-05-28 11:14:12
Do takich imprez
USA mają swoich wasali...banderowców i skretyniałych Polaczków w pierwszej kolejności...zapewne jeszcze kredytów na korzystnych warunkach, gotowi byliby udzielić...
2016-05-27 22:43:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”