Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Rocznicowy polski trolejbus w Moskwie

Data publikacji: 2018-02-17 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Rocznicowy polski trolejbus w Moskwie
Fot. Instytut Polski w Moskwie  

Do połowy marca po Moskwie będzie kursował trolejbus z polskim plakatem. W ten sposób w stolicy Rosji upamiętniona jest i promowana 100. rocznica niepodległości Polski.

Trolejbus nr 66 (numer przypomina o dacie chrztu Polski w 966 r.)) przewozi pasażerów na trasie Filowski Park — plac Tiszynskiego. Koło ostatniego przystanku mieści się Ambasada RP oraz Instytut Polski w Moskwie, do którego należy organizacja tego przedsięzięcia.

„Polski trolejbus" wyruszył w trasę 10 lutego, a kursować będzie do 15 marca. Na umieszczonym na burcie pojazdu plakacie są przedstawieni wielcy Polacy - artyści, np. bardzo popularna w Rosji aktorka Barbara Brylska, naukowcy, działacze państwowi, nobliści - i symbole związane z polskimi miastami: Krakowem, Warszawą, Wrocławiem.

Akcji towarzyszą konkursy na Facebooku IP w Moskwie z polskiej kultury i historii, np., kto miał pewność, że Mikołaj Kopernik był kobietą?  W sobotę 17 lutego Instytut urządził flash mob. Jego uczestnicy śpiewali  w dwóch językach m.in. piosenkę "Zmęczeni słońcem", powstałą na podstawie tanga „Ta ostatnia niedziela".

(mag)

Fot. Instytut Polski w Moskwie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pipi
2018-02-19 13:38:14
- stary już troszkę jestem, ale nie mogą sobie wyobrazić; "ruski traljek" w "Wa-wie" z okazji jakielkkolwiek (wstawić co chcecie) "kacapskiej" rocznicy..."Ruskie" schodzą na psy PO_zwalając na takie imprezy, czy Putin robi już "demokrację"?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA