czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Świat > Radykalna partia prawicowa zablokowała zakład Coca-Coli w związku z reklamą

Radykalna partia prawicowa zablokowała zakład Coca-Coli w związku z reklamą

Radykalna partia prawicowa zablokowała zakład Coca-Coli w związku z reklamą
Data publikacji: 2019-08-12 14:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-17 16:09
Wywietleń: 946 408098

Działacze skrajnie prawicowej węgierskiej partii Nasza Ojczyzna zablokowali w poniedziałek wjazd do zakładu Coca-Coli w Dunaharaszti, pod Budapesztem, w proteście przeciwko kampanii reklamowej tej firmy przedstawiającej homoseksualne pary.

Jak poinformowała telewizja Hir TV, członkowie partii zastawili czterema samochodami wjazd na teren zakładu i rozwinęli transparent z napisem „Co będzie następne? Pedofilia?”. Przedstawiciel firmy powiedział portalowi Index.hu, że protestujący uniemożliwiają wjazd pracownikom i samochodom dostawczym.

Policjanci wylegitymowali uczestników protestu i zaapelowali do nich o opuszczenie terenu, ci jednak odmówili.

W czwartek Nasza Ojczyzna zaapelowała o bojkot produktów Coca-Coli w związku z kampanią.

Na przełomie lipca i sierpnia Coca-Cola rozpoczęła na Węgrzech kampanię zachęcającą do akceptacji homoseksualizmu. Reklamy z uśmiechniętymi hetero- i homoseksualnymi parami pojawiły się na plakatach m.in. w metrze budapeszteńskim. Towarzyszyły im plakaty z butelkami coli na tęczowym tle z napisem „Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów”.

Kampania wywołała na Węgrzech kontrowersje. Do bojkotu produktów Coca-Coli zaapelował m.in. jeden z posłów rządzącej konserwatywnej partii Fidesz.

W Internecie zaczęto też zbierać podpisy pod petycją do operatora transportu publicznego Budapesztu i władz miasta o pomoc w jak najszybszym usunięciu plakatów.

W środę Coca-Cola zmieniła kampanię, usuwając plakaty z parami homoseksualnymi i pozostawiając tylko plakaty z tęczowymi butelkami coli. Firma zapewniała, że od początku zamysł był taki, iż w pierwszym tygodniu kampanii na plakatach widać będzie pary, a w drugim – tęczowe butelki.

(PAP)

Fot. Facebook/Mi Hazánk

Komentarze

guciu
Pij Coca Cola bedziesz miał idola.
2019-08-17 15:44:59
topek
Wytłumaczcie mi dlaczego prawacy na całym świecie mózgi mają tam gdzie normalni ludzie gówno ?!?!?!
2019-08-16 12:28:02
Ciebie poniżej już wykończył twój zwichrowany pisowski intelekt.
.
2019-08-14 22:45:07
@Lewak
Za dziesięc lat lewacy wymrą ! Nikt was nie poprze a hiv wykończy .
2019-08-14 18:04:16
ixol
Bardzo dobrze, że Coca-Cola chce pokazać, że jest otwarta i tolerancyjna. Ja natomiast Coca-Coli pić nie będę, bo nie lubię smaku tego płynu i nie jestem od niego uzależniony. Sporo homofobicznych kiboli i nazioli będzie się musiało przerzucić na Polo-Coctę. A mnie to wisi. Kropka.
2019-08-14 10:10:34
Ateńczycy
I to jest właśnie państwo prawa i demokracji.Każdy może protestować.Czy protest demokratyczny kogoś obraża?
2019-08-14 06:29:21
krotko i brawo - piją tęczową kolę i bekają, jak przystało na pisowców.
.
2019-08-14 02:39:42
Teczowi - robta dyskretnie co chceta...
Ale te "Specyficzne Wasze Hobby" zostawcie se tylko dla Siebie !! Nie demoralizujac na placach i ulicach... Normalnych jeszcze dzieci do lat 18-tu !!!
2019-08-14 00:28:17
Lewak
Węgrzy po części kołtuny jak u nas. Porównanie homoseksualizmu do pedofilii bardzo inteligentne, podparte badaniami. Świat się zmienia, obecni wrogowie LGBT to jak 100 / 120 lat temu przeciwnicy praw dla kobiet. 200 lat temu problemem były prawa dla chłopów/ włościan. Nie do pomyślenia było żeby taki człowiek mógł sam decydować o sobie, mial słuchać Pana i odrabiać pańszczyznę. Tak samo jak tamte reguły poszły w niepamięć tak samo wy kołtuny, faszyści będziecie za 10 lat budzić śmiech politowania.
2019-08-13 19:23:04
krotko
nastepuje atak lewactwa .codziennie wtelewizorze ;;tzw profesorowie senyszyn,platek.Na listach lewizny dyduch i inni komunisci.W eurokolchozie dzieki grzegorzowi zniszcze zasiada miller,hubner,bek=lka,cimoszko,dla ktorych cale zycie stolica byla moskwa.
2019-08-13 15:36:56
Brawo!
Prawidłowo!