sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Świat > Przemoc nie ma płci

Przemoc nie ma płci

Przemoc nie ma płci
Data publikacji: 2015-10-22 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 993 30333

W Sztokholmie rozpoczął działalność pierwszy na świecie ośrodek dla mężczyzn, którzy padli ofiarą przemocy seksualnej. Przez całą dobę mogą oni skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarza, psychologa oraz kuratora.

- Panuje przekonanie, że mężczyzna nie może zostać zgwałcony, problem jednak istnieje. Spodziewamy się przyjmować rocznie 15-25 takich pacjentów - powiedziała Lotti Helstroem, szefowa przyszpitalnego ośrodka finansowanego przez władze regionu. Przeznaczony jest dla mężczyzn, nastolatków oraz osób transpłciowych, którzy stali się ofiarami przemocy seksualnej w ciągu ostatniego miesiąca. Od pacjentów pobierane są materiały dowodowe (np. ślady DNA).

Podobny ośrodek dla kobiet, działający przy tym szpitalu, udziela rocznie pomocy ok. 600 pokrzywdzonym. Mężczyzn odsyłano dotychczas do zwykłych przychodni, gdzie nie mogli liczyć na kompleksową pomoc. Tymczasem padli oni ofiarami przestępstw seksualnych w 101 przypadkach na 1552 zgłoszonych w Sztokholmie w 2014 roku. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Svenne,
Panuje przekonanie, ze mezczyzna nie moze zostac zgwalcony... ? W Szwecji tak, bo tam jest bardzo duzo rowerow i automatycznie PEDALOW ktorzy sie przy nich kreca... ! !
2015-10-22 23:01:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie