niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Problem znęcania nad dziećmi

Problem znęcania nad dziećmi

Problem znęcania nad dziećmi
Data publikacji: 2016-04-11 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 961 127767

Rocznie z powodu złego traktowania może umierać w Japonii ok. 350 dzieci poniżej 15. roku życia - szacuje Japońskie Towarzystwo Pediatryczne. To do pięciu razy więcej niż w ostatnich latach podawało ministerstwo zdrowia Japonii - pisze agencja Kyodo.

Specjalny panel Japońskiego Towarzystwa Pediatrycznego badający problem znęcania się nad dziećmi przeanalizował przypadki w stołecznej prefekturze Tokio, prefekturach Gunma i Kioto oraz mieście Kitakiusiu. Pod względem administracyjnym Japonia podzielona jest na 47 prefektur, gdzie mieszka ok. 127 mln ludzi.

Dzięki pomocy szpitali Towarzystwo przyjrzało się 368 zgonom dzieci poniżej 15. roku życia w 2011 roku i wywnioskowało, że 27 dzieci (7,3 proc.) poniosło śmierć w wyniku znęcania się, złego traktowania, czy nieodpowiedniego nadzoru prowadzącego do utonięć podczas kąpieli, a także w rezultacie błędów przy podawaniu leków. Japońskie Towarzystwo Pediatryczne przygotowało swe szacunki na podstawie rządowych danych, z których wynika, że co roku w Japonii umiera około 5 tys. dzieci poniżej 15 lat.

- Istnieje obawa, że wiele przypadków śmiertelnych wśród dzieci z powodu znęcania się nad nimi zostało przeoczonych, ponieważ szwankuje wymiana informacji między przedstawicielami służb medycznych a policją - powiedział przedstawiciel Japońskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Wezwał rząd do podjęcia kroków, aby przeciwdziałać zaniżaniu liczby zgonów wśród dzieci z powodu ich maltretowania.

Według ministerstwa zdrowia Japonii z powodu znęcania się nad nimi zmarło w tym kraju w 2011 roku 99 osób poniżej 18. roku życia, w 2012 roku było ich 90, a w 2013 roku - 69. Tymczasem w 2014 roku resort odnotował rekordową liczbę 88 tys. doniesień w sprawie znęcania się nad dziećmi. (pap)

 

Fot. EPA/CHRISTOPHER JUE

Komentarze

Przemoc
A co nas Japonia obchodzi, lepiej zająć się tym zagadnieniem w Polsce. Wiele dzieci doświadcza przemocy domowej, a wszystko odbywa się za drzwiami domostw i nigdy stamtąd nie wychodzi. Z tym trzeba skończyć, z łatwym dostępem do alkoholu, z bezrobociem i przyczynami frustracji, przez którą słabe jednostki mszczą się na najsłabszych.
2016-04-11 15:22:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy