środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Świat > Prezydent Duda w Chinach

Prezydent Duda w Chinach

Prezydent Duda w Chinach
Data publikacji: 2015-11-25 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1932 42258

 Mam wielkie nadzieje, że strategiczne partnerstwo między Polską a Chinami będzie kontynuowane – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania w Pekinie z przywódcą Chin Xi Jinpingiem. Prezydent przebywa z kilkudniową wizytą w Państwie Środka.

– Ogromnie się cieszę, że w ciągu pierwszych czterech miesięcy sprawowania przeze mnie urzędu prezydenta Rzeczypospolitej mogę odwiedzić wielkie mocarstwo, jakim są Chiny – powiedział Duda. Xi Jinping z kolei ocenił, że od objęcia stanowiska prezydent Duda aktywnie dba i silnie promuje rozwój relacji dwustronnych. Dodał, że umieszczenie Chin – jedynego państwa azjatyckiego - w planach zagranicznych w pierwszych 100 dniach prezydentury jest wyrazem wagi, jaką Duda przywiązuje do relacji chińsko-polskich.

W części nieoficjalnej spotkania prezydenci poruszyli tematy współpracy gospodarczej, terroryzmu, bezpieczeństwa, pokoju na świecie. Dużo czasu poświęcili rozmowie o zwiększeniu nie tylko handlu i inwestycji, ale także wymianie i współpracy w dziedzinie badań naukowych i kultury. W obecności prezydentów podpisano memoranda: o porozumieniu między bankami BGK i największym bankiem świata ICBC, o porozumieniu między ICBC a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, a także o współpracy w dziedzinie turystyki.

Z kolei w czwartek ma zostać podpisane memorandum o porozumieniu pomiędzy rządem chińskim a polskim, dotyczące wspólnego wspierania inicjatywy "Jeden Pas i Jeden Szlak". Projekt zakłada budowę i modernizację sieci połączeń lądowych i morskich między UE a Chińską Republiką Ludową.

Duda zaprosił Xi do Polski na przyszły rok. (pap)

Komentarze

Rolnik,
A ogladajac PO-stkomunistow na ostatnich zdjeciach... to PO-nownie rozgrzani sa do czerwonosci czy przybieraja kolory "burakow"...! !
2015-11-27 00:47:46
Observer,
A ja uwazam ze moze bylo by lepiej, by Prezydent zmniejszyl jak na razie Swoje wyjady zagraniczne...nim Polityczna sytuacja w Polsce bardziej sie uspokoi i ustabilizuje ! Gdyz "rozwscieczeni" PO-razka PO-stkomunisci wraz z PSL-em, zaczynaja maksymalnie "mieszac, gmatwac" i utrudniac...juz poczatkowe dzialania obecnego Rzadu ! Jak by nie patrzyl i nie liczyl, to jak na razie..."rozwscieczone Licho nie spi" ! !
2015-11-26 11:55:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie