sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Świat > Prezydent Duda w Chinach

Prezydent Duda w Chinach

Prezydent Duda w Chinach
Data publikacji: 2015-11-25 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 2098 42258

 Mam wielkie nadzieje, że strategiczne partnerstwo między Polską a Chinami będzie kontynuowane – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania w Pekinie z przywódcą Chin Xi Jinpingiem. Prezydent przebywa z kilkudniową wizytą w Państwie Środka.

– Ogromnie się cieszę, że w ciągu pierwszych czterech miesięcy sprawowania przeze mnie urzędu prezydenta Rzeczypospolitej mogę odwiedzić wielkie mocarstwo, jakim są Chiny – powiedział Duda. Xi Jinping z kolei ocenił, że od objęcia stanowiska prezydent Duda aktywnie dba i silnie promuje rozwój relacji dwustronnych. Dodał, że umieszczenie Chin – jedynego państwa azjatyckiego - w planach zagranicznych w pierwszych 100 dniach prezydentury jest wyrazem wagi, jaką Duda przywiązuje do relacji chińsko-polskich.

W części nieoficjalnej spotkania prezydenci poruszyli tematy współpracy gospodarczej, terroryzmu, bezpieczeństwa, pokoju na świecie. Dużo czasu poświęcili rozmowie o zwiększeniu nie tylko handlu i inwestycji, ale także wymianie i współpracy w dziedzinie badań naukowych i kultury. W obecności prezydentów podpisano memoranda: o porozumieniu między bankami BGK i największym bankiem świata ICBC, o porozumieniu między ICBC a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, a także o współpracy w dziedzinie turystyki.

Z kolei w czwartek ma zostać podpisane memorandum o porozumieniu pomiędzy rządem chińskim a polskim, dotyczące wspólnego wspierania inicjatywy "Jeden Pas i Jeden Szlak". Projekt zakłada budowę i modernizację sieci połączeń lądowych i morskich między UE a Chińską Republiką Ludową.

Duda zaprosił Xi do Polski na przyszły rok. (pap)

Komentarze

Rolnik,
A ogladajac PO-stkomunistow na ostatnich zdjeciach... to PO-nownie rozgrzani sa do czerwonosci czy przybieraja kolory "burakow"...! !
2015-11-27 00:47:46
Observer,
A ja uwazam ze moze bylo by lepiej, by Prezydent zmniejszyl jak na razie Swoje wyjady zagraniczne...nim Polityczna sytuacja w Polsce bardziej sie uspokoi i ustabilizuje ! Gdyz "rozwscieczeni" PO-razka PO-stkomunisci wraz z PSL-em, zaczynaja maksymalnie "mieszac, gmatwac" i utrudniac...juz poczatkowe dzialania obecnego Rzadu ! Jak by nie patrzyl i nie liczyl, to jak na razie..."rozwscieczone Licho nie spi" ! !
2015-11-26 11:55:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie