Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Prezydent Duda w BBC o demokracji w Polsce (film)

Data publikacji: 23 grudnia 2015 r. 18:31
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Prezydent Duda w BBC o demokracji w Polsce (film)
 

Dopóki te protesty się odbywają, są pokojowe, demonstranci nie są przez nikogo atakowani, są chronieni przez policję, nie ma żadnych starć - to znaczy, że demokracja działa bardzo dobrze - ocenił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla BBC World News.

Rozmowa, przeprowadzona przez polsko-brytyjską dziennikarkę BBC Kasię Maderę, została nagrana w Pałacu Prezydenckim i dotyczyła m.in. pierwszych tygodni rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce, a także polskiej polityki wobec Unii Europejskiej i brytyjskich renegocjacji członkostwa we wspólnocie.

- Sprawa jest bardzo prosta. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, ma samodzielną większość w parlamencie, ale oczywiście jest też opozycja - i te demonstracje są organizowane przez opozycję. Można się uśmiechnąć i powiedzieć tak: dopóki te protesty się odbywają, są pokojowe, demonstranci nie są przez nikogo atakowani, są chronieni przez policję, nie ma żadnych starć - to znaczy, że demokracja działa bardzo dobrze - powiedział Duda, odnosząc się do ostatnich protestów m.in. w związku z sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego. (pap)

Fot. YouTube/BBC

Więcej w świątecznym magazynie „Kuriera Szczecińskiego”.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jol.
2015-12-28 17:07:07
puste gadnanie kiepskiego polskiego prawnika i polityka.
Sluchajacy i ogladajacy... Czytelnik Kuriera,
2015-12-23 23:18:05
Brawo Panie Prezydencie i tak trzymac...! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA