niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Świat > Poszukiwania zakończono

Poszukiwania zakończono

Poszukiwania zakończono
Data publikacji: 2015-11-18 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1102 38458

Amerykańskie władze zakończyły poszukiwania urządzenia rejestrującego parametry rejsu statku "El Faro", który zatonął w pobliżu Bahamów na początku października - ogłosił amerykański Krajowy Zarząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Rejestrator parametrów rejsu to odpowiednik czarnych skrzynek w samolotach.

- Choć urządzenia nie odnaleziono, nie planuje się przeprowadzenia kolejnych poszukiwań - stwierdzono w oświadczeniu NTSB.

Na pokładzie kontenerowca, którego wrak odnaleziono na początku listopada, były 33 osoby, w tym pięciu Polaków. Wszyscy zginęli. Statek - mimo ostrzeżeń meteorologów - wypłynął 29 września z Jacksonville na Florydzie do San Juan na Portoryko. Został uszkodzony w wyniku uderzenia huraganu Joaquin i zatonął 1 października. Fale sięgały 15 metrów, a siła wiatru - 240 km/h. Z relacji załogi przed utratą łączności wiadomo, że statek miał nieczynne silniki, 15-stopniowy przechył, był uszkodzony i nabierał wody.

Na pokładzie "El Faro" były 33 osoby - 28 Amerykanów, członków załogi, oraz pięciu Polaków, którzy należeli do ekipy pomocniczej. Według armatora statek przed wypłynięciem przechodził remont w maszynowni, którym zajmowali się polscy specjaliści. Zdaniem ekspertów remont nie miał jednak wpływu na pracę silników.

Była to najtragiczniejsza katastrofa statku płynącego pod banderą USA od ponad 30 lat. (pap)

Komentarze

A winni za tragedie sa teraz......??
Statek - mimo ostrzezen meteorologow wyplynal 29 wrzesnia 2015 roku....! Kto wiec wydal "szalona decyzje" na wyplyniecie w tak silny sztorm ??
2015-11-20 10:46:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie