piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Poprawa finansów NATO tylko dzięki Trumpowi?

Poprawa finansów NATO tylko dzięki Trumpowi?

Poprawa finansów NATO tylko dzięki Trumpowi?
Data publikacji: 2018-07-17 23:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-19 07:11
Wywietleń: 1037 338915

Prezydent Donald Trump uznał we wtorek za swą osobistą zasługę poprawę finansów NATO. Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego jest lepiej dofinansowana "tylko dzięki mnie" - napisał na Twitterze.

Nawiązując do niedawnego szczytu NATO w Brukseli Trump podkreślił, że miał "świetne spotkanie z NATO".

- NATO było słabe, ale teraz jest znów silne (źle dla Rosji). Media mówią tylko, że byłem niegrzeczny dla przywódców, nigdy nie wspominają o pieniądzach! - dodał.

Na konferencji prasowej po szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego Trump oznajmił, że kraje NATO uzgodniły zwiększenie wydatków na obronność. Dodał, że zobowiązanie USA na rzecz NATO pozostaje bardzo silne. Wcześniej Trump zagroził na zamkniętym spotkaniu przywódców NATO, że jeśli kraje członkowskie nie zwiększą wydatków na obronę do 2 proc. PKB do stycznia 2019 roku, USA zaczną działać samodzielnie - podały dwa źródła cytowane przez Reutera. Cytowane źródła zastrzegły, że Trump nie zagroził wprost formalnym wyjściem Stanów Zjednoczonych z Sojuszu Północnoatlantyckiego.

(pap)

Fot. Facebook Donald J. Trump

Komentarze

M.Dem.
Moze rzeczywiscie on jest bardziej dalekowzroczny, szybszy w rozpoznawaniu zagrozen, w reagowaniu na rozwoj sytuacji. On piorunem zjawia sie tam, gdzie powstaje cos zlego przeciwko panstwu, ktorym rządzi. Do Warszawy tez przeciez zjechal nie w celu obejrzenia Polakow na zywo. Ale w zwiazku z współodpowiedzialnos cia Polski za rozwoj zagrozen, dla Ameryki i swiata, ze strony totalitaryzmu. Inwestowanie w technologie i typ psychologiczny ludzi w obszarze Zatoki Pomorskiej, manewry na najwyzszym prawie decydujacym o Polsce (KONSTYTUCJI). Wbrew deklaracjom o polskiej polityki o przystawalnosci do checi antytotalitarnych celow. A jaki problem podnosi polskie wladztwo na swiatowej arenie politycznej? Problem wraka samolotu TU -154. Nasze zycie, w planach totalitaryzmu do zmniejszenia milionami ludzi, majac za niewarte uwagi? Bo nie ma nic takiego w oficjalnych działaniach. To co mamy myslec?
2018-07-19 05:48:42
I na 3 Wersje... Babka rowniez wrozyla
Silniejsze NA TO - to slabszy przeciwnik i Odwrotnie !! I oby tylko nie wyszlo NA TO - gdzie 2-ch sie "Rozbija"... tam w koncu i 3-ci SKORZYSTA ???
2018-07-18 03:17:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie