niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Świat > Wrogowie Trumpa: UE, Rosja i Chiny

Wrogowie Trumpa: UE, Rosja i Chiny

Wrogowie Trumpa: UE, Rosja i Chiny
Data publikacji: 2018-07-16 07:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-16 12:44
Wywietleń: 888 338707

Unia Europejska, Rosja i Chiny to wrogowie. USA mają wielu wrogów - powiedział amerykański prezydent Donald Trump w wywiadzie dla telewizji CBS News.

- Myślę, że Unia Europejska to wróg, co oni nam robią w kwestii handlu. Nie pomyślelibyście tego o UE, ale jest ona wrogiem - mówił Trump.

Amerykański przywódca podkreślił, że "w pewnych aspektach" Rosja jest wrogiem, a Chiny są wrogiem "gospodarczo". Trump zaznaczył też: "Ale to nie znaczy, że są źli. To nic nie znaczy. Znaczy to, że są konkurencyjni".

- Szanuję przywódców tych krajów. Ale w sensie handlowym naprawdę nas wykorzystali, a wiele z tych krajów jest w NATO i nie płacili swoich rachunków - powiedział.

(pap)

PAP/Chris Ratcliffe

Komentarze

---
Obstawiamy co wyniknie z dzisiejszego spotkania z agentem prowadzacym, wroc, szczytu w Helsinkach? Nie ma zadnej agendy, zadnego planu spotkania itd poza tym ze maja sie spotkac w 4 oczy (plus tlumacze) na 90 minut. Trump: - uzna aneksje Krym - zniesie sankcje - sprzeda Baltow - zakonczy pomoc dla Ukrainy - rozwiaze NATO - cos jeszcze innego? Są jeszcze odwieczne ziemie rosyjskie - czyli Europa Centralna - taka Polska już się zresztą przygotowuje instytucjonalnie do ustroju federacji rosyjskiej - bo mentalnie już 40% Polaków pasuje do rosyjskiego miru. Są jeszcze Bałkany. Finlandia, której ludność jeszcze nie wie, jak bardzo się garnie do stania się częścią federacji rosyjskiej. Nie zapomnijmy też o rosyjskiej Alasce czy Kalifornii - szczególnie oddanie tego ostatniego regionu, wyszłoby wszak na dobre Trumpowi walczącemu o reelekcję.
2018-07-16 12:18:16
No prosze ...
Tylko do godz: 09:16:01 - a juz 3-ch Lewakow, po-nownie i w ten s-po-sob "Atakuje"...!!! Reasumujac: Panie Prezydencie tylko w ten sposob i tak dalej trzymac !!!!
2018-07-16 12:14:05
...
Hilary dostała 3 mln glosow wiecej niz ten paraprezydent i przegrala no coz, dobre zmiany wszedzie sa takie same ,a na spotkania nie zaprosili naszych brunatnych prawilnych fanbojow zarowno donalda jak i wladimira? szambo jeszcze pewnie wybije no chyba ze on sie tak zachowuje od urodzenia no to sorry ... masakra co w tych stanach sobie zrobili
2018-07-16 09:16:01
Krótko
Zapomniał jeszcze dodać swój mózg - on też jest wrogiem USA.
2018-07-16 08:56:46
proste
Czyli Polska też jest dla Trumpa wrogiem
2018-07-16 07:51:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie