Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Polski kierowca skazany

Data publikacji: 2016-02-24 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Polski kierowca skazany
Fot. EPA/JOHN RILEY  

50-letni polski kierowca Sławomir Sondaj, który w lipcu ubiegłego roku spowodował katastrofę czeskiego pociągu pasażerskiego Pendolino wjeżdżając ciężarówką na przejazd kolejowy na czerwonym świetle, został skazany na osiem i pół roku więzienia. Wydany przez sąd powiatowy w Novym Jiczinie na północnych Morawach wyrok jest prawomocny.

Do wypadku doszło 22 lipca ubiegłego roku koło miasta Studenka w powiecie Novy Jiczin. Ciężarówka wjechała, mimo czerwonego światła, na przejazd kolejowy i zatrzymała się między opuszczanymi zaporami. W chwilę później uderzył w nią pociąg Pendolino, którego maszynista zdołał zmniejszyć prędkość ze 160 do 142 kilometrów na godzinę. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Zginęło natomiast trzech pasażerów pociągu, a 20 innych osób zostało rannych - w tym maszynista, który stracił nogę.

Skazany twierdził, że zabezpieczenie przejazdu nie działało we właściwy sposób, a podniesione zapory oznaczały, że może jechać dalej. (pap)

 

Fot. EPA/JOHN RILEY

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

50-letni polski
2016-02-27 11:42:07
Zbliżając się do przejazdu kolejowego zarówno strzeżonego ,jak i nie strzeżonego oraz przejeżdżając przez przejazd,kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.Niedostateczna ostrożność,brak rozwagi,lekkomyślność ,niedbalstwo,nieliczenie się z obecnością innych uczestników ruchu,brak kultury,alkoholizm,a nieraz brak umiejętności są najczęściej przyczyną wypadków drogowych do których doprowadził 50-letni polski kierowca skazany na łagodny wyrok powinno być więcej !
Skazany twierdził,
2016-02-27 11:23:20
Skazany twierdził,że idiotą się urodziłem i nic na to nie poradzę. To wystarczy za cały komentarz ignorancja i arogancja i on śmiał mieć prawo jazdy ,poruszać się dużym samochodem ciężarowym po drogach publicznych nie powinien dostać nawet taczki do prowadzenia dla tego wyrok jest sam w sobie za niski i pobłażliwy to jest istna farsa z wymiaru (nie)sprawiedliwości.Mam nadzieje ,że nie posiał i nie pozostawił nikogo po sobie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ