sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Świat > Polski kierowca skazany

Polski kierowca skazany

Polski kierowca skazany
Data publikacji: 2016-02-24 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 2099 121208

50-letni polski kierowca Sławomir Sondaj, który w lipcu ubiegłego roku spowodował katastrofę czeskiego pociągu pasażerskiego Pendolino wjeżdżając ciężarówką na przejazd kolejowy na czerwonym świetle, został skazany na osiem i pół roku więzienia. Wydany przez sąd powiatowy w Novym Jiczinie na północnych Morawach wyrok jest prawomocny.

Do wypadku doszło 22 lipca ubiegłego roku koło miasta Studenka w powiecie Novy Jiczin. Ciężarówka wjechała, mimo czerwonego światła, na przejazd kolejowy i zatrzymała się między opuszczanymi zaporami. W chwilę później uderzył w nią pociąg Pendolino, którego maszynista zdołał zmniejszyć prędkość ze 160 do 142 kilometrów na godzinę. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Zginęło natomiast trzech pasażerów pociągu, a 20 innych osób zostało rannych - w tym maszynista, który stracił nogę.

Skazany twierdził, że zabezpieczenie przejazdu nie działało we właściwy sposób, a podniesione zapory oznaczały, że może jechać dalej. (pap)

 

Fot. EPA/JOHN RILEY

Komentarze

50-letni polski
Zbliżając się do przejazdu kolejowego zarówno strzeżonego ,jak i nie strzeżonego oraz przejeżdżając przez przejazd,kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.Niedostateczna ostrożność,brak rozwagi,lekkomyślność ,niedbalstwo,nieliczenie się z obecnością innych uczestników ruchu,brak kultury,alkoholizm,a nieraz brak umiejętności są najczęściej przyczyną wypadków drogowych do których doprowadził 50-letni polski kierowca skazany na łagodny wyrok powinno być więcej !
2016-02-27 11:42:07
Skazany twierdził,
Skazany twierdził,że idiotą się urodziłem i nic na to nie poradzę. To wystarczy za cały komentarz ignorancja i arogancja i on śmiał mieć prawo jazdy ,poruszać się dużym samochodem ciężarowym po drogach publicznych nie powinien dostać nawet taczki do prowadzenia dla tego wyrok jest sam w sobie za niski i pobłażliwy to jest istna farsa z wymiaru (nie)sprawiedliwości.Mam nadzieje ,że nie posiał i nie pozostawił nikogo po sobie ?
2016-02-27 11:23:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie