niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Świat > Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ

Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ

Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ
Data publikacji: 2017-06-02 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:50
Wywietleń: 352 266131

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych wybrało w piątek w tajnym głosowaniu Polskę na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19. Polska była jedynym kandydatem z grupy państw Europy Wschodniej (EEG) ubiegającym się o to miejsce.

Polska, która otrzymała 190 głosów (dwa państwa się wstrzymały), zgłosiła swoją kandydaturę do RB w roku 2009. Kampanię wyborczą prowadziła pod hasłem „Solidarność-Odpowiedzialność-Zaangażowanie”. Od grudnia 2016 roku, kiedy Bułgaria wycofała się z batalii o niestałe miejsce w RB, Polska była jedynym kandydatem grupy EEG.

Polska zastąpi w grupie EEG Ukrainę. Kadencja nowych niestałych członków Rady ma się rozpocząć 1 stycznia 2018 roku. (PAP)

Fot. domena publiczna 

Na zdjęciu: posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Komentarze

@do @ tylko pytam
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2017-06-04 23:56:44
do @ tylko pytam
Cyt; "Gdyby nie zagłosowano na Polskę, byłby wakat."....PO_tłuku, gdyby Polska "nie pasowała" to byłby wakat i dobierali by z "łapanki"....Nie kumasz tłuku iż lepszy jest WAKAT niż wg. ciebie i PO zafajdana Polska, która będzie "wszystko psuć"?
2017-06-04 20:32:33
tylko pytam
Polska była jedynym kandydatem z tzw. bloku wschodniego (drugi kandydat, Bułgaria się wycofała). Czyli nie było żadnego konkurenta. Gdyby nie zagłosowano na Polskę, byłby wakat. Pytam się w takim razie PiSowsich trolli, jaki to jest sukces? Tym bardziej, że kandydatura Polski została zgłoszona jeszcze z rządów PO.
2017-06-04 12:57:37
Mało było kompromitowania
Polski w Europie, teraz nabiorą one mocy termobarycznej...
2017-06-03 18:13:15
z "ostatniejszej" chwili
- Ziobro zaskarża postanowienie Sądu Najwyższego do Strasburga!
2017-06-03 13:01:35
z ostatniej chwili
Sąd Najwyższy zamierza zakwestionować decyzję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych!
2017-06-03 08:31:26
190:0
To skala międzynarodowej izolacji Polski (wg. PO) w czasie rządów PiS. Grzesiek z Muchą będą chyba dziś wyć całą noc do księżyca z żalu.
2017-06-02 23:25:36
Jarun
PO-chce za wszelką cenę zohydzić Polskę. O Polsce-tylko żle...stronnictwo pruskie.
2017-06-02 22:03:21
pipi
Gdzie są te PO_luje co wrzesczeli; "szczyt NATO się nie odbędzie" i inne PO_pierdoły?
2017-06-02 19:09:11