Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Krytyka rosyjskich działań w Syrii

Data publikacji: 2016-09-27 08:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Krytyka rosyjskich działań w Syrii
 

Amerykańska ambasador przy ONZ Samantha Power oświadczyła na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, że rosyjskie działania w Syrii to barbarzyństwo, a nie walka z terroryzmem. Również rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert potępił w poniedziałek walki w Aleppo jako przejaw barbarzyństwa i wezwał Rosję do działań zmierzających do zakończenia wojny w Syrii. Moskwa udziela militarnego wsparcia syryjskiemu prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Jak podkreśliła przedstawicielka USA, Moskwa "popiera morderczy reżim" i "nadużywa przywileju", jakim jest stałe członkostwo w Radzie dające jej prawo weta.

Jak zaznaczył Seibert, wspierając wojskowo rząd syryjski, Moskwa ponosi odpowiedzialność za rozwój wydarzeń. - Bez rosyjskiego wsparcia reżim Asada nie byłby w stanie prowadzić wojny przeciwko własnemu narodowi - ocenił. Barbarzyńskie postępowanie rządu w Damaszku "stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego i spełnia warunki zbrodni wojennej" - powiedział Seibert.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało w niedzielę, że w nalotach na Aleppo, prowadzonych nieustannie od czwartku przez syryjskie lotnictwo rządowe i samoloty rosyjskie, zginęło już 236 cywilów.

Około ćwierć miliona osób mieszkających w kontrolowanych przez opozycję dzielnicach Aleppo od przeszło dwóch miesięcy praktycznie nie otrzymuje zagranicznej pomocy. Są pozbawieni nawet wody - informuje UNICEF. (pap)

Fot. PAP/EPA

Na zdjęciu: żołnierze syryjskiej armii w pobliżu Aleppo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wieloletnia zabawa w "ciuciu-babke"...
2016-09-29 02:01:50
Naiwny Zachod, broni dalej od minimum 15 lat - Prawa Islamskiego Czlowieka... i dlatego ma to co ma... i na tym jeszcze nie koniec, nie mowiac juz o swoich ofiarach i kosztach w miliardach dolarow !!
A jak nazwać to co
2016-09-28 22:30:28
tam Amerykanie robią...dzisiaj zniszczyli 2 mosty na Eufracie...zapewne dla dobra rodzimych Syryjczyków...po co im te dziwadła!
Albo... albo...
2016-09-28 01:36:26
Jesli Rosja dzisiaj nie rozbije w Syrii tamtejszego Islamu... to w przyszlosci prawie caly Swiatowy Islam, bedzie probowal ze wszystich stron... zaatakowac Rosje ! A moze Kurier wymieni jeszcze jakie Organizacje, Religie i Kto... wchodzi w sklad dzisiejszej Opozycji w Syrii ? Dziwnym jest tez, ze Przedstawiciele KOD-u nie wybrali sie jeszcze do Syrii by Pomoc swoimi demonstracjami Prezydentowi Syrii, gdzie w USA, Brukseli czy Berlinie juz przeciez byli !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA