wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Krytyka rosyjskich działań w Syrii

Krytyka rosyjskich działań w Syrii

Krytyka rosyjskich działań w Syrii
Data publikacji: 2016-09-27 08:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1158 156723

Amerykańska ambasador przy ONZ Samantha Power oświadczyła na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, że rosyjskie działania w Syrii to barbarzyństwo, a nie walka z terroryzmem. Również rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert potępił w poniedziałek walki w Aleppo jako przejaw barbarzyństwa i wezwał Rosję do działań zmierzających do zakończenia wojny w Syrii. Moskwa udziela militarnego wsparcia syryjskiemu prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Jak podkreśliła przedstawicielka USA, Moskwa "popiera morderczy reżim" i "nadużywa przywileju", jakim jest stałe członkostwo w Radzie dające jej prawo weta.

Jak zaznaczył Seibert, wspierając wojskowo rząd syryjski, Moskwa ponosi odpowiedzialność za rozwój wydarzeń. - Bez rosyjskiego wsparcia reżim Asada nie byłby w stanie prowadzić wojny przeciwko własnemu narodowi - ocenił. Barbarzyńskie postępowanie rządu w Damaszku "stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego i spełnia warunki zbrodni wojennej" - powiedział Seibert.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało w niedzielę, że w nalotach na Aleppo, prowadzonych nieustannie od czwartku przez syryjskie lotnictwo rządowe i samoloty rosyjskie, zginęło już 236 cywilów.

Około ćwierć miliona osób mieszkających w kontrolowanych przez opozycję dzielnicach Aleppo od przeszło dwóch miesięcy praktycznie nie otrzymuje zagranicznej pomocy. Są pozbawieni nawet wody - informuje UNICEF. (pap)

Fot. PAP/EPA

Na zdjęciu: żołnierze syryjskiej armii w pobliżu Aleppo.

Komentarze

Wieloletnia zabawa w "ciuciu-babke"...
Naiwny Zachod, broni dalej od minimum 15 lat - Prawa Islamskiego Czlowieka... i dlatego ma to co ma... i na tym jeszcze nie koniec, nie mowiac juz o swoich ofiarach i kosztach w miliardach dolarow !!
2016-09-29 02:01:50
A jak nazwać to co
tam Amerykanie robią...dzisiaj zniszczyli 2 mosty na Eufracie...zapewne dla dobra rodzimych Syryjczyków...po co im te dziwadła!
2016-09-28 22:30:28
Albo... albo...
Jesli Rosja dzisiaj nie rozbije w Syrii tamtejszego Islamu... to w przyszlosci prawie caly Swiatowy Islam, bedzie probowal ze wszystich stron... zaatakowac Rosje ! A moze Kurier wymieni jeszcze jakie Organizacje, Religie i Kto... wchodzi w sklad dzisiejszej Opozycji w Syrii ? Dziwnym jest tez, ze Przedstawiciele KOD-u nie wybrali sie jeszcze do Syrii by Pomoc swoimi demonstracjami Prezydentowi Syrii, gdzie w USA, Brukseli czy Berlinie juz przeciez byli !!
2016-09-28 01:36:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy