Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Podejrzani o otrucie Skripala wystąpili w telewizji

Data publikacji: 13 września 2018 r. 22:41
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2018 r. 00:38
Podejrzani o otrucie Skripala wystąpili w telewizji
 

Rosyjska telewizja RT nadała w czwartek wywiad z dwoma mężczyznami, przedstawiającymi się jako Aleksandr Pietrow i Rusłan Boszyrow. Zapewnili oni, iż to ich zdjęcia - jako osób podejrzanych o zamach na Siergieja Skripala - opublikowała brytyjska policja.

Materiał zatytułowano jako wywiad z dwoma podejrzanymi o otrucie Skripala. Rozmówcy RT przypominają fizycznie mężczyzn, których fotografie opublikowano w Wielkiej Brytanii. - Na tych zdjęciach jesteśmy my - powiedział jeden z nich, po czym przedstawili się kolejno jako: Rusłan Boszyrow i Aleksandr Pietrow.

Mężczyzna przedstawiający się jako Pietrow powiedział, że przyjaciele doradzali im odwiedzenie „pięknego miasta”. Prowadząca wywiad upewniła się, czy ma na myśli Salisbury. Drugi z mężczyzn powiedział: „To turystyczne miasto. Jest tam słynna katedra, znana nie tylko w Europie” Następnie opisywał ten zabytek.

- Od początku planowaliśmy pojechać do Londynu i oderwać się. To nie był wyjazd służbowy. Nasz plan był taki, że będziemy i w Londynie, i pojedziemy do Salisbury - mówił mężczyzna przedstawiający się jako Pietrow.

Pytani, czy przechodzili obok domu Skripala, mężczyźni mówią, iż „być może przechodzili, a może nie”, ale nie wiedzą, gdzie się on znajduje.

Rusłan Boszyrow i Aleksandr Pietrow 

Dziennikarka zapytała mężczyzn, czy gdy wjeżdżali do Anglii, mieli ze sobą Nowiczok (czyli bojowy środek trujący, którego użyto w zamachu). Mężczyzna, który przedstawił się jako Pietrow, odpowiedział: „nie”.

Rozmówcy RT powiedzieli także, że nie pracują w wywiadzie wojskowym GRU, lecz działają w biznesie, który określili jako „przemysł fitness: witaminy, mikroelementy, proteiny i odżywki”.

- Cała ta sytuacja jest po prostu jakimś fantastycznym i fatalnym zbiegiem okoliczności - powiedział mężczyzna, przedstawiający się jako Pietrow.

Brytyjska premier Theresa May powiedziała w zeszłym tygodniu, że mężczyźni Pietrow i Boszyrow podejrzani przez prokuraturę o próbę zabójstwa Skripalów zostali zidentyfikowani jako oficerowie rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Oceniła, że musieli oni działać za przyzwoleniem władz w Moskwie.

(pap)

Fot. EPA/LONDON METROPOLITAN POLICE

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A najlepsza jest...
2018-09-16 00:37:42
Tylko 100 % Prawda i Dowody...!!
Putiniada
2018-09-14 08:51:34
Ot i Putinek zalatwil sprawe. Jak to mozliwe ze najtezsze umysly do spraw kryminalnych jak i antyterrorystycznych dzialali jak nowicjusze wystawiajac sie na posmiewisko calego swiata ujawniajac dwoch "niewinnych" rosyjskich obywateli ktorzy "zwiedzali" piekne miasta UK? To jest sprytny zabieg Putina i bardzo kiepski fotomontaz sluzb GRU. Tylko ze informacja poszla w swiat a Na kazdy zarzut Putin bedzie mowil ze to niewinni ludzie, hehe. I sprawa ucichnie z uplywem czasu. Putin to najlepszy terrorysta i najskuteczniejszy morderca na swiecie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA