sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Świat > Po atakach Polacy nie czują się zagrożeni

Po atakach Polacy nie czują się zagrożeni [FILM]

Po atakach Polacy nie czują się zagrożeni
Data publikacji: 2016-09-12 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1439 154743

Polacy, z którymi rozmawiała PAP w Londynie mówią, że po atakach na rodaków w miejscowości Harlow nie czują się zagrożeni. "To jest za bardzo rozdmuchane przez media" - powiedział młody mężczyzna.

"Nie czuję się zagrożony, myślę, że to jest za bardzo rozdmuchane przez media" - mówi młody mężczyzna. Jego zdaniem rodacy powinni łączyć się w obliczu tragedii, która wydarzyła się w Harlow. Dlatego - jak dodał - wziął udział w marszu milczenia po zamordowaniu Polaka.

Kobieta pytana przez PAP również podkreśla, że nie czuje złego nastawienia do Polaków. "W pracy też nie muszę się niczego obawiać, w ogóle temat Brexitu zanikł kompletnie" - mówi Polka mieszkająca w Londynie. Przyznaje, że o atakach w Harlow rozmawiają we własnym gronie. "Każdy zadaje sobie pytanie, dlaczego akurat Polacy" - dodaje.

 /p>

"Jeżeli zaczniemy bać się ludzi, to sami zaczniemy się alienować" - stwierdza kolejna rozmówczyni. Inna mówi tymczasem, że po atakach bardziej się boi, bo na ulicach dostrzega czasem młodych, agresywnych ludzi.

Pod koniec sierpnia mężczyzna polskiego pochodzenia Arkadiusz J. został pobity na placu The Stow w miejscowości Harlow, w południowo-wschodniej Anglii. 40-latek zmarł w szpitalu, w wyniku odniesionych obrażeń głowy.

Do drugiego ataku na Polaków w ciągu tygodnia doszło zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak ulicami Harlow przeszedł liczący ponad 700 uczestników marsz milczenia, upamiętniający śmierć Polaka. Śledczy prowadzący obie sprawy biorą pod uwagę, że sprawcy mogli być motywowani nienawiścią na tle narodowościowym. (PAP)

Komentarze

A moze wina lezy po srodku...?
Bedac w goscinie... powinno i wypada zachowywac sie prawidlowo i wzorowo !!
2016-09-18 23:38:25
Przestępczość do zwalczania
Należy pamiętać, że wyspiarze nie są tacy, jak na amerykańskich filmach. To nie tylko gentlemani w cylindrach, podjeżdżający rolls roycami do elitarnych klubów paląc cygara, tylko to ta słynna młodzież, fotografowana po imprezach, gdy leży w swoich wymiocinach i odchodach na ulicach miast. Cały świat doskonale zna te fotografie, np. noworoczne. Z patologią trzeba zawsze walczyć. Gdy do tego dochodzi fakt, że większość ma imiona dalekie od staroangielskich: John, William, Harry, czy Henry, to mamy komplet obrazu sytuacji.
2016-09-12 13:21:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy