Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Papież: Japończycy od razu kazali mi pracować

Data publikacji: 2019-11-23 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-25 13:46
Papież: Japończycy od razu kazali mi pracować
 

Papież Franciszek podczas spotkania z japońskimi biskupami w nuncjaturze apostolskiej w Tokio w sobotę zaraz po przylocie z Bangkoku zażartował, że Japończycy, którzy słyną z pracowitości, od razu kazali mu pracować. Tak odniósł się do napiętego programu dnia.

Dziennikarze towarzyszący papieżowi w podróży po Azji, którzy obecni byli w nuncjaturze w Tokio, zanotowali jego następujące słowa po hiszpańsku: "Wiadomo, że Japończycy słyną z pracowitości. Dlatego od razu po tym, gdy wysiadłem z samolotu, kazali mi pracować".

W ten skomentował na wesoło to, że spotkanie z biskupami z Japonii, w trakcie którego wygłosił do nich przemówienie, odbyło się kilkadziesiąt minut po jego przybyciu do Tokio po prawie 6-godzinnym locie z Bangkoku. Zazwyczaj pierwsze godziny po przyjeździe papieża do nuncjatury po wylądowaniu samolotu to czas jego odpoczynku.

Program czterodniowej wizyty jest bardzo napięty. W niedzielę Franciszek poleci z Tokio do Nagasaki, stamtąd do Hiroszimy i wieczorem wróci do stolicy. Razem z nim podróżować będzie ponad 60 wysłanników światowych mediów.

(PAP)

Fot. EPA/CIRO FUSCO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I mieli
2019-11-23 23:34:21
Duzo racji !! Gydyz: jak by w Zakonach "ciezko pracowali"... to tak Pulchniutio nie wygladali ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA