Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Odnaleziono rejestrator zaginionego statku

Data publikacji: 2016-04-27 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Odnaleziono rejestrator zaginionego statku
 

Amerykańska Państwowa Rada Bezpieczeństwa Transportu prowadząca dochodzenie w sprawie zatonięcia jesienią 2015 roku koło Wysp Bahama kontenerowca "El Faro" poinformowało o odnalezieniu rejestratora parametrów rejsu tego statku.

Wskutek awarii napędu płynący z Jacksonville na Florydzie do San Juan na Puerto Rico "El Faro" utracił zdolność manewrową i zatonął 1 października w burzy wywołanej huraganem Joaquin. Nie ocalał nikt spośród łącznie 33 członków załogi - 28 Amerykanów i 5 Polaków z ekipy pomocniczej.

W trakcie wcześniejszego przeszukiwania spoczywającego na głębokości około 4600 metrów wraku nie zdołano odnaleźć rejestratora. Jego odzyskanie umożliwi obecnie rozszerzenie wiedzy na temat przebiegu katastrofy. Wciąż nieznane są przyczyny decyzji kapitana statku Michaela Davidsona, który wybrał trasę na zbliżenie ze strefą huraganu.

Akcja ratownicza nie przyniosła żadnego rezultatu. W rejonie katastrofy natrafiono tylko na jedne niezidentyfikowane zwłoki w kostiumie ratunkowym, które pozostawiono w morzu oraz na uszkodzoną pustą szalupę "El Faro". (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA