poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Odda swój dom azylantom

Odda swój dom azylantom

Odda swój dom azylantom
Data publikacji: 2015-09-10 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 207 19699

Premier Finlandii Juha Sipila zaoferował swój dom na wsi ubiegającym się o azyl. Dom w miejscowości Kempele w północnej Finlandii będzie dostępny na początku przyszłego roku - powiedział Sipila, apelując do Finów o okazanie solidarności z uchodźcami.

Premier praktycznie cały czas mieszka w stolicy kraju, Helsinkach i rzadko bywa w oddalonym o ponad 500 km na północ domu. Sipila rządzi w koalicji z populistyczną, eurosceptyczną i antyimigrancką Partią Finów, która chce utrzymania liczby przyznawania azylów w wysokości od 750 do 1050 rocznie. Premier wyraził opinię, że plan UE redystrybucji tysięcy uchodźców znajdujących się w Grecji, we Włoszech i na Węgrzech powinien być dla unijnych krajów dobrowolny.

- Finlandia w porównaniu z Europą Zachodnią nie ma atrakcyjnego systemu zabezpieczenia społecznego czy dobrej sytuacji na rynku pracy lub innych tzw. czynników przyciągających. Poza tym, że jesteśmy postrzegani jako bezpieczny i przyjazny kraj - oświadczyło fińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. (pap)

Na zdjęciu: Juha Sipila

Fot. Wikipedia

 

 

Komentarze

Sprytny sposob PO-wiekszania swojego Konta Bankowego..,
Odda swoj dom azylantom...! A dostep do swojego Konta Bankowego tez... (?) czy to "zwali" juz na glowe i kark Finskich Podatnikow ? A ciekawe... ile jeszcze bedzie chcial na miesiac z Funduszu Finskich Podatnikow..., za wynajecie tego swojego domu ??
2015-09-12 22:19:58
Oni ze swoimi glowami PO-uciekaja...!
Do ponizszego komentarza - prawaczka...! Politycy najprawdopodobniej zdaza pozniej jako PIERWSI pouciekac ze swoich Krajow w... prywatnych czy Rzadowych samolotach, helikopterach, szybkich lodziach czy jachtach...! A tylko Nam zwyklym Obywatelom pozostanie PO-zniej walczyc z narzuconym przez Bruksele i zblizajacym sie na rozne inne sposoby tak do UE jak i pozostalej czesci Europy....Afrykanskim czy Azjatyckim Islamem ! !
2015-09-11 10:36:52
To jest tylko "kupa" Afrykanskich cwaniakow...,
Patrz na stronie internetowej www.niezalezna.pl jak Syryjska Rodzina uciekla noca z Polski do Niemiec...pomimo ze otrzymali mieszkanie i inne srodki do zycia... ! Dlatego Ich sasiedzkie Kraje Ich nie chca ! !
2015-09-11 10:21:12
prawaczek
Ma szansę z czasem oddać i głowę.
2015-09-11 08:39:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy