wtorek, 18 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Duża rodzina na swoim

Duża rodzina na swoim

Duża rodzina na swoim
Data publikacji: 2018-04-19 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1172 323446

Miasto przekazało kolejne mieszkania w ramach programu Dom Dużej Rodziny. W środę jedna z rodzin wprowadziła się do takiego lokalu. Dom Dużej Rodziny to jeden z 9 programów jakie Szczecin oferuje w ramach pakietu „Zamieszkaj dobrze!”. Rodzina państwa Kuźmów, składająca się z sześciu osób, wprowadziła się do lokalu przy ul. Łuczniczej na Niebuszewie.

– Podoba nam się bardzo okolica, spokój i cisza. W końcu mogliśmy się zakotwiczyć, a nie tułać się od mieszkania do mieszkania – mówią Anna i Jarosław Kuźmowie.

W dwupoziomowym mieszkaniu o powierzchni ok. 80 metrów kwadratowych znajdują się cztery pokoje, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze i dwie łazienki.

Lokal należy do Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i został kompleksowo przez spółkę zmodernizowany oraz wyposażony.

– Mieszkanie jest przestronne i co ważne, o czynszu komunalnym. Rodzina może starać się o dodatek mieszkaniowy – mówiła Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. – W ramach programu DDR do tej pory wynajęliśmy trzy mieszkania.

Program Dom Dużej Rodziny ruszył w 2016 roku. Zakłada pomoc rodzinom, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata i w dniu podpisania umowy nie mają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie miasta. Rodzina powinna składać się przynajmniej z trójki dzieci. Pomocą objęte zostają te rodziny wielodzietne, które ze względu na sytuację finansową nie mogą zapewnić sobie odpowiednich warunków mieszkaniowych we własnym zakresie, jednak są w stanie ponosić koszty związane z utrzymaniem mieszkania. W tych rodzinach nie może występować problem uzależnień, a także zadłużenie dotychczas zajmowanego lokalu. Czynsz najmu w lokalu wynajmowanym w ramach programu jest taki sam jak w mieszkaniu komunalnym. Rodziny mogą ubiegać się także o dodatek mieszkaniowy.

„Zamieszkaj dobrze!” to pakiet dziewięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one ofertę skierowaną do osób z różnych środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o różnym poziomie dochodów, które na ustalonych zasadach mogą wynająć mieszkanie. Miasto – dysponując mieszkaniami w obu gminnych TBS’ach oraz we własnym zasobie mieszkaniowym – wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczych lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.

(dar)

Fot. UM 

Komentarze

zed
Jak zwykle promowanie dzieciorobów. Chory kraj.
2018-04-19 14:41:18
Czytelniczka
Nie wiem co trzeba zrobic zeby dostac takie miesxkanie. Spelniam chyba wszystkie warunki-mam 3 dzieci mieszkanie jest nie zadluzone , ptacujemy z mezem,ale juz dwa razy odrzucono moja prosbe o wieksze. Tlumacza to tym ze przrkraczamy 5m no os. Mieszkanie ma 44m i jestesmy zmuszeni dzielic jeden pokoj z 2 prawie doroslych dzieci. Drugi pokoj(8m) zajmuje studiujaca corka. To sa nieludzkie warunki,i zadnego zrozumienia ze strony urzednikow.
2018-04-19 13:29:24
Dodatkowe...cos za cos !
I wtedy po urodzeniu 5 lub 6 dzieci taka Matka w Nagrode... mogla by przechodzic juz na Emeryture po ukonczeniu 60 lat ! A te dziewczyny i Kobiety co "wola sie wyskrobywac"... lub zyc jako bezdzietne (!) to Nie przyczyniaja sie do rozwoju Ludnosci Kraju, powinny pracowac az do ukonczenia 65 lat - tzn. tak samo dlugo jak "Bezdzietne Chlopy" !!
2018-04-19 10:54:18
W Wiekszosci Sila...!
Jesli zgodnie z Islamem Rodzina powinna miec minimum 5 dzieci, to postarac sie... by zgodnie z Chrzescijantwem bylo minimum 6 dzieci - by Nas wiecej... Nie napadali i Nie terroryzowali !!
2018-04-19 10:41:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
(Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy