czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Obama show

Obama show

Obama show
Data publikacji: 2016-05-01 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1448 131947

 Po raz ósmy i ostatni prezydent USA Barack Obama wystąpił na dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu. Okazję tę wykorzystał jak zwykle do wygłoszenia żartobliwych i ciętych uwag m.in. pod adresem Donalda Trumpa i Hillary Clinton.

Przy śmiechach i oklaskach ze strony zgromadzonych na sali dziennikarzy, polityków i gwiazd kina Obama ze znawstwem wygłaszał kolejne puenty, nie oszczędzając przy tym nawet polityków własnej partii.

Clinton, uważanej za faworytkę po stronie Demokratów w wyścigu o partyjną nominację w wyborach prezydenckich, Obama wytknął słabe notowania u młodych wyborców i zasugerował, że nie potrafi korzystać z popularnego wśród młodych Facebooka. „I to będzie na moim profilu? Nie wiem, czy dobrze to robię. Pozdrawiam – ciocia Hillary”
– mówił Obama, udając, że jako Clinton nieporadnie korzysta z portalu.

Jednocześnie w niezawoalowany sposób dał do zrozumienia, kto jego zdaniem zwycięży w tegorocznych wyborach prezydenckich: „Za rok ktoś inny będzie stał na moim miejscu i nikt nie jest w stanie powiedzieć, kim ona będzie”.

Najbardziej cięte uwagi zachował jednak dla polityków starających się o nominację Partii Republikańskiej. Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcił Donaldowi Trumpowi, miliarderowi, który słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i ksenofobicznych poglądów.

Trump nie zjawił się na kolacji, co Obama mu wypomniał. – Mamy tu salę pełną dziennikarzy, celebrytów, kamer, a mimo to nie przyszedł. (…) Co takiego może teraz porabiać? Je steka? Pisze obraźliwe tweety do Angeli Merkel?
– zastanawiał się na głos.

Żartował, że Trump ma doświadczenie w polityce zagranicznej, bo „przez lata spotykał się z przywódcami na całym świecie: z miss Szwecji, miss Argentyny, miss Azerbejdżanu”.

Prawdziwą furorę wywołał jednak na sam koniec swojego wystąpienia – niczym raper po szczególnie dobrym wykonaniu utworu powiedział: „Obama wychodzi” (Obama out), po czym dramatycznie upuścił mikrofon na podłogę i zszedł z podwyższenia. (pap)

Prezydent USA Barack Obama Fot. EPA/Olivier DOULIERY 

Komentarze

Republikanin,
Co by w koncu nie PO-wiedziec... to za kilka miesiecy, koncza sie 8-letnie Rzady Amerykanskich Socjalistow !!
2016-05-02 11:24:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy