Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Duda u Obamy

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 15:21
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Duda u Obamy
Fot. PAP/Jacek Turczyk  

Prezydent Andrzej Duda odbył dwustronną rozmowę z prezydentem USA Barackiem Obamą przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu dla uczestników Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego. Prezydenci rozmawiali m.in. o szczycie NATO w Warszawie i sytuacji wokół TK w Polsce – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Andrzej Duda przebywa w Waszyngtonie od wtorku. W czwartek wieczorem wziął udział w oficjalnej kolacji wydanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych dla wszystkich kilkudziesięciu przywódców państw i organizacji przybyłych na czwarty Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego. Prezydencki minister poinformował, że na marginesie kolacji doszło z inicjatywy prezydenta Obamy do rozmowy prezydentów Polski i USA.

– Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Białym Domu odbył dwustronną, w cztery oczy, rozmowę z prezydentem Barackiem Obamą. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim kwestii nuklearnych. To nie była rozmowa długa, ale treściwa – powiedział Szczerski. Jak mówił, prezydenci rozmawiali także o przygotowaniach do lipcowego szczytu NATO w Warszawie oraz o kwestii Trybunału Konstytucyjnego i „dyskusji o tym, w jaki sposób ten spór polityczny w Polsce się rozwija”.

– Prezydent Andrzej Duda poinformował prezydenta Obamę o najnowszych działaniach podjętych w Polsce, o spotkaniu partii politycznych – które prezydent wita z zadowoleniem – o tym, że jest zatem szansa na polityczny kompromis w kwestii ustawy o TK – powiedział Szczerski. Jak mówił, Duda poinformował też Obamę, że jako prezydent podejmie w najbliższym czasie prace „dotyczące uregulowania spraw wymiaru sprawiedliwości, Trybunału Konstytucyjnego w polskiej konstytucji”.

Jak mówił Szczerski, „prezydent Obama podziękował Polsce za jej dokonania w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu broni nuklearnej oraz za to, że Polska jest jednym z kilkunastu krajów, które zostaną wyróżnione za dokonanie największego postępu w tym względzie”. (pap)

Fot. PAP/Jacek Turczyk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tom
2016-04-03 02:22:33
Jezeli rakieta byla wycelowana KW PZPR to byla wycelowana w kolaborantuw naszego wspolnego wroga
Czytelnik raz jeszcze,
2016-04-03 01:54:44
No i co Komuszki ... zabraklo Wam odpowiedzi czy nawet do 1-go nie PO-traficie PO-liczyc ??
Czytelnik Kuriera,
2016-04-02 02:06:33
A Kto czy ile Osob reprezentowalo Rosje...??
A podziękował p. prezydentowi Obamie,
2016-04-01 23:28:38
że onegdaj amerykańskie rakiety były wycelowane w polskie miasta a celem była ludność a nie ruskie wojska?...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA