niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Miejsca dla relokowanych uchodźców

Miejsca dla relokowanych uchodźców

Miejsca dla relokowanych uchodźców
Data publikacji: 2016-01-07 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 392 89623

Państwa UE przygotowały dotąd 4207 miejsc dla uchodźców, którzy mają zostać przejęci od Grecji i Włoch. Polska udostępniła 100 miejsc - wynika z najnowszych danych Komisji Europejskiej. W ciągu dwóch lat relokacją ma zostać objętych 160 tysięcy uchodźców.

Decyzje o uruchomieniu nadzwyczajnego programu relokacji 160 tysięcy uchodźców, docierających do Włoch i Grecji, podjęto pod koniec września ubiegłego roku. Do Polski w ciągu dwóch lat miałoby trafić wstępnie ok. 6300 osób. To państwa przyjmujące mają rozpatrywać wnioski o azyl składane przez uchodźców.

Do 5 stycznia br. 17 państw członkowskich UE wyraziło gotowość do przyjmowania pierwszych grup uchodźców. Udostępniono dla nich w sumie 4207 miejsc. Jak wynika z danych Komisji, z Włoch przesiedlono dotąd jedynie 190 osób, zaś z Grecji - tylko 82. Większość krajów unijnych wysłała już do Grecji i Włoch swoich oficerów łącznikowych, którzy mają koordynować proces relokacji uchodźców. Polska nie wysłała jeszcze takiego oficera do Grecji.

Zgodnie z zasadami uchodźca nie może wybierać, do którego kraju trafi. Jeżeli nie przyjmie oferowanego mu miejsca, to zostaje we Włoszech albo w Grecji, gdzie powinien czekać na rozpatrzenie wniosku o azyl. W praktyce wielu nielegalnie udaje się dalej do Niemiec albo Szwecji. (pap)

Komentarze

Propozycja...,
A najlepiej bylo by, ulokowac Ich wszystkich tylko w samej Brukseli ! Czyli jak Bruksela chce... to niech Bruksela ma... i pan Donald PO-winien miec Ich jak najwiecej jako Sasiadow w swojej klatce schodowej ! !
2016-01-07 23:35:18
IS-lam / Daesh / nie jest Nam w Polsce potrzebny...!
Jak bysmy nie mieli wystarczajaco duzo wlasnych problemow tylko potrzebni sa Nam jeszcze do "szczecia" Afrykansko-Azjatyckie "Multi-Kulti" zyjace jeszcze w stylu lat 1800 ! Afryka jest Kontynentem kilka razy wiekszym od Europy, dlaczego wiec nie wedruja sobie tak w glab... jak i na poludnie... swojej Afryki czy Azji ??
2016-01-07 23:29:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy