Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Nie żyje 5-latek postrzelony przez pijanych policjantów

Data publikacji: 2019-06-03 23:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-11 13:45
Nie żyje 5-latek postrzelony przez pijanych policjantów
 

Na Ukrainie zmarł w poniedziałek 5-letni chłopiec postrzelony w głowę przez policjantów, którzy po pijanemu bawili się bronią. Dziecko walczyło o życie cztery dni. Policja twierdziła początkowo, że malec pośliznął się i uderzył głową o kamień.

- Niestety, wysiłki lekarzy nie przyniosły wyników. 5-letni Kyryło zmarł w szpitalu. Nic nie może być pocieszeniem dla rodziców i bliskich, ale jako prezydent i ojciec chcę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby winni zostali sprawiedliwie ukarani - oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski.

Do zdarzenia doszło w mieście Perejasław Chmielnicki w obwodzie kijowskim w ubiegły piątek. Chłopiec trafił wtedy do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy. Według raportu miejscowej policji dziecko zostało ranne podczas upadku w trakcie zabawy w pobliżu swego domu. Lekarze, którzy zbadali chłopca, znaleźli jednak na jego głowie ranę postrzałową. Przysłani z Kijowa specjaliści z Państwowego Biura Śledczego ustalili, że dziecko zostało ranione przez dwóch policjantów, którzy bawili się przy spożywaniu alkoholu strzelaniem z pistoletu do puszek.

5-letni Kyryło został postrzelony na placu zabaw. Jego babcia mówiła mediom w niedzielę, że sprawcy, którzy zostali zatrzymani, przyznali się do winy.

- Naczelnik naszego komisariatu rejonowego przyjeżdżał do nas, na reanimację, i mówił, że oni przyznają się do winy, ale są tak pijani, że nie wiedzą, który z nich to zrobił. Byli pijani do nieprzytomności. Po prostu się bawili - powiedziała.

W związku ze zdarzeniem przed siedzibą MSW w Kijowie zebrało się w poniedziałek wieczorem ponad 100 osób, które domagały się dymisji szefa tego resortu Arsena Awakowa. Ludzie przynieśli ze sobą znicze i zabawki. „Zabójcy” - napisali farbą na chodniku przed budynkiem.

(pap)

Fot. EPA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

maj
2019-06-11 12:57:53
Nie ma co się czepiac Ukrainy, to sie mogło zdarzyc tez u nas jakies 20 lat temu. Przypomnijcie sobie jakie typy pracowały w policji, zwlaszcza w malych miasteczkach typu Białogard. Może jeszcze do dzisiaj gdzies tacy sie znajdują.
Piti
2019-06-10 10:09:05
Co nas obchodzi co sie dzieje na Ukrainie ? Piszcze co dzieje się w Polsce !
pra Wo
2019-06-04 10:20:58
Teraz u nas rżnie się nożami a u nich się strzela.
Dzicz
2019-06-04 07:01:40
I to jest właśnie kwintesencja Ukrainy, kraju, który tak chciałby do Europy Zachodniej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA