czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Narkotyki i przemoc w dzielnicy zabawy

Narkotyki i przemoc w dzielnicy zabawy

Narkotyki i przemoc w dzielnicy zabawy
Data publikacji: 2015-08-24 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1367 13835

Teren dawnych zakładów naprawczych taboru kolejowego RAW jest najbardziej popularnym zagłębiem klubów nocnych w Berlinie. Niedawna seria napadów odstrasza jednak wielu amatorów clubbingu. W ten weekend na terenie RAW było więcej policjantów niż imprezowiczów.

RAW to rozległy teren o powierzchni ponad 70 tys. metrów kwadratowych we wschodnio-berlińskiej dzielnicy Friedrichshain, gdzie w weekendy bawi się co noc 10 tys. osób, w tym wielu zagranicznych turystów.

Spragnieni alkoholu, narkotyków i tańca w większości młodzi ludzie mają do wyboru dziesiątki klubów rozlokowanych po obu stronach dawnych torów kolejowych. Atrakcyjne położenie w pobliżu końcowej stacji metra U2 sprawia, że cały teren staje się, szczególnie w weekendy, jedną wielką barwną party, podczas której obowiązują inne prawa i obyczaje niż w pozostałej części stolicy Niemiec.

W tę sobotę pomimo późnej pory, liczba policjantów i funkcjonariuszy straży miejskiej oraz przedstawicieli władz dzielnicy przewyższała liczbę imprezowiczów.  Skoncentrowana akcja policji jest wynikiem serii napadów i rabunków, które wpłynęły negatywnie na wizerunek klubowego zagłębia, a dramatyczne tytuły prasowe ("Berliner Kurier": "Narkotyki i przemoc - utrata kontroli nad dzielnicą zabawy") skłoniły polityków do bardziej energicznego działania.

Bezpośrednim impulsem do interwencji było zajście z udziałem niemieckiej gwiazdy rocka Jennifer Weist. Piosenkarka i jej towarzysz zostali zaatakowani tydzień temu, gdy po całonocnej imprezie opuszczali teren RAW. Próbując okraść parę, kilku napastników zraniło mężczyznę nożem w szyję. Z długą na kilkanaście centymetrów raną odwieziono go do szpitala. (pap)

Zdjęcia opublikowane przez Jennifer Weist na Facebooku wywołały fale oburzenia. „To mogło się skończyć śmiercią" - pisze piosenkarka.

Więcej o sprawie w poniedziałkowym (24 bm.) „Kurierze Szczecińskim” w reportażu z Berlina.

Komentarze

berg
Wydarzeniem niedzieli była pierwsza zagraniczna podróż prezydenta RP A. Dudy. Bardzo ważna dla budowy bezpieczeństwa Polski i Europy. Dlaczego na tym portalu nie ma o tym ani słowa? Pamiętajcie, że w dobie internetu nie da się zamilczeć żadnego tematu, czytelnicy pójdą sobie gdzie indziej. O to wam chodzi?
2015-08-24 06:41:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy