sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Na Krym popłynął prąd

Na Krym popłynął prąd

Na Krym popłynął prąd
Data publikacji: 2015-12-09 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 917 47332

Ekipy remontowe na granicy administracyjnej między Ukrainą a Krymem podłączyły poprzedniej nocy jedną z czterech zniszczonych wcześniej wybuchami linii energetycznych, które dostarczały prąd z ukraińskich elektrowni na okupowany przez Rosję półwysep. Uczestnicy blokady Krymu nie zezwalali na ich remont. Rosyjskie władze na Krymie zmuszone były więc do ogłoszenia stanu wyjątkowego. 

Chersońska administracja obwodowa poinformowała, że linię o mocy 220 kW, która prowadzi z elektrowni wodnej w Kachowce na Dnieprze do znajdujących się w granicach Krymu zakładów chemicznych Tytan, podłączono do systemu energetycznego w godzinach nocnych. Na półwysep rzeczywiście popłynął prąd z ukraińskich elektrowni. Administracja w Chersoniu podkreśliła, że stało się to za zgodą uczestników blokady Krymu, prowadzonej przez Tatarów krymskich i m.in. członków nacjonalistycznego Prawego Sektora. Organizacja ta oświadczyła jednak wczoraj, że rezygnuje z udziału w blokadzie, gdyż nie zgadza się na wznowienie dostaw prądu na Krym, a krok ten nie został z nią uzgodniony.

- Uruchomienie dostaw energii na jednej z linii wysokiego napięcia, która bezpośrednio prowadzi do zakładów należących do proputinowskiego oligarchy Dmytra Firtasza, traktujemy jako kolejny antyukraiński krok obecnego reżimu – oświadczył Prawy Sektor. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie