poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Świat > Na jednym bilecie przez Europę

Na jednym bilecie przez Europę

Na jednym bilecie przez Europę
Data publikacji: 2015-09-21 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1718 21558

Po Europie można wygodnie podróżować pociągami i do tego z jednym biletem – InterRail Global Pass. Do końca października jest on tańszy o blisko 15 procent.

InterRail to propozycja dla osób, które planują podróż po Europie koleją. Wystarczy do tego jeden bilet (InterRail Global Pass), by w wybranym terminie korzystać z przejazdów wszystkimi pociągami w 30 państwach naszego kontynentu. Aż 31 października bilety InterRail Global Pass są średnio o 15 proc. tańsze, jeśli kupimy je za pośrednictwem portalu internetowego www.interrailnet.eu. Rabaty wahają się od 62 do nawet blisko 150 euro.

Bilet na całą Europę (Global Pass) dostępny jest w dwóch rodzajach - flexi i continous. Pierwszy uprawnia do podróżowania w ciągu 5 z 10 lub 10 z 22 dni określonych podczas zakupu. Drugi umożliwia podróżowanie przez 15, 22 dni lub miesiąc. Poza standardowym cennikiem InterRail Global Pass oferuje zniżki dla dzieci, młodzieży do 26. roku życia (tylko klasa 2.) oraz seniorów (+60). Podróżni mają również do wyboru bilety na jeden kraj (One Country Pass). Dostępne są tylko flexi - na 3, 4, 6 i 8 dni.

Pomysł stworzenia jednego biletu powstał w 1972 roku, jako „wspólny, solidarny gest” 21 przewoźników wobec młodzieży. W kolejnych latach inicjatywa stała się na tyle popularna, że postanowiono ją udostępnić osobom powyżej 21. roku życia. W 1991 r., do programu InterRail przystąpiły Polskie Koleje Państwowe. Obecnie uczestniczy w nim 30 krajów. Oprócz pociągów, bilety obowiązują również na niektóre autobusy oraz statki, a dodatkowo uprawniają do zniżek w hostelach oraz do darmowych wejść do muzeów. Każdego roku z biletu InterRail korzysta ponad 200 tys. Europejczyków, z czego 80 proc. to młodzież i studenci. Z Polski na taką podróż decyduje się około 1,5 tys. osób. Bilety InterRail można kupić w Polsce w kasach międzynarodowych oraz przez internet. Cennik jest dostępny na stronie www.intercity.pl. (mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie