sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Świat > Morderca syna byłego prezydenta to 56-latek z Berlina

Morderca syna byłego prezydenta to 56-latek z Berlina

Morderca syna byłego prezydenta to 56-latek z Berlina
Data publikacji: 2019-11-20 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-23 17:30
Wywietleń: 1144 428830

Mordercą syna byłego prezydenta Niemiec Fritza von Weizsaeckera jest urodzony w Berlinie 56-letni obywatel Niemiec Georg Sch., który w ostatnim czasie mieszkał w okolicach Koblencji - wynika z relacji mediów w środę.

Fritz von Weizsaecker, syn byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsaeckera, został śmiertelnie dźgnięty nożem we wtorek podczas wykładu, który wygłaszał w szpitalu w Berlinie. Ciężko ranny został też policjant, który był jednym ze słuchaczy wykładu i próbował zatrzymać sprawcę. Publiczności udało się obezwładnić i przekazać zabójcę w ręce policji.

Jak ustalił dziennik „Tagesspiegel”, Georg Sch. nie był notowany przez berlińską policję. Obecnie są sprawdzane bazy danych w pozostałych niemieckich krajach związkowych. Morderca nie był też w ciągu ostatnich 30 lat pacjentem prywatnego szpitala Schlosspark-Klinik w Charlottenburgu w zachodniej części Berlina, gdzie Weizsaecker wygłaszał wykład oraz gdzie był ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych.

Odtwarzając przebieg zdarzeń, policja ustaliła, że we wtorek około godziny 19 napastnik wszedł na salę, gdzie przemawiał Fritz von Weizsaecker, po czym podbiegł do niego i zadał mu ciosy nożem. Wydarzenie było dostępne dla szerokiej publiczności - można było na nie wejść po wcześniejszym zgłoszeniu. Mimo starań lekarzy syn byłego prezydenta zmarł w nocy z wtorku na środę.

Motyw zabójcy nie jest znany. Z informacji dziennika „Bild” wynika, że funkcjonariusze przeszukali już mieszkanie Georga Sch., nie znaleźli w nim jednak nic podejrzanego. Również w środę prokuratura berlińska poinformowała, że zamierza wnioskować o umieszczenie napastnika w szpitalu psychiatrycznym z uwagi na "poważne zaburzenie psychiczne".

* * *

Fritz von Weizsaecker był jednym z czworga dzieci Richarda von Weizsaeckera, polityka CDU, który sprawował najwyższy urząd w państwie przez dwie kadencje w latach 1984-1994: najpierw w Zachodnich, a następnie w zjednoczonych Niemczech. Wcześniej był m.in. burmistrzem Berlina Zachodniego. Zmarł w 2015 roku.

(pap)

Fot. EPA/SCHLOSSPARK KLINIK

Komentarze

Wcześniej był m.in. burmistrzem Berlina Zachodniego,
a jeszcze wcześniej pracował w firmie chemicznej produkującej "Agent Orange", środek chemiczny używany przez USA w Wietnamie... Karma, dla syna za dobre życie od taty przez morderstwo Wietnamczyków?.. https://www.focus.de/wissen/mensch/geschichte/fritz-von-weizsaecker-ermordet-brutale-bluttat-in-berlin-das-steckt-hinter-dem-mord-an-fritz-von-weizsaecker_id_11375233.html
2019-11-23 17:29:06
rok23
Sekta muzulmanskaw Nimczech nie pruznuje.Jeszcze nie raz uslyszymy.
2019-11-21 15:20:40
24kurier.pl
Fritz von Weizsaecker był jednym z czworga dzieci Richarda von Weizsaeckera, polityka CDU, który sprawował najwyższy urząd (...) Wcześniej był m.in. burmistrzem Berlina Zachodniego. Zmarł w 2015 roku.
2019-11-20 20:10:12
ehh
Kto zmarł w 2015? Piszcie dokładnie, bo polski nie jest trudnym językiem.
2019-11-20 19:57:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie