sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Miliony na uchodźców

Miliony na uchodźców

Miliony na uchodźców
Data publikacji: 2015-12-02 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 633 44605

Unia Europejska przeznaczy 350 mln euro na konkretne projekty wsparcia uchodźców przebywających w Turcji, Jordanii, Libanie i Iraku - poinformowała Komisja Europejska. To największa kwota pomocy przekazana dotąd jednorazowo przez UE.

Jak powiedział komisarz UE ds. polityki sąsiedztwa Johannes Hahn, dzięki tej decyzji pomoc trafi do około 1,5 mln syryjskich uchodźców oraz społeczności w Turcji, Libanie, Syrii, a także w Iraku, które udzieliły schronienia uciekinierom z ogarniętych wojną regionów. Pieniądze pochodzą z funduszu powierniczego powołanego w 2014 roku w odpowiedzi na kryzys w Syrii.

Konkretne programy, które zostaną sfinansowane z tych środków, będą dotyczyć przede wszystkim edukacji i opieki nad dziećmi, ochrony zdrowia, poprawy warunków sanitarnych i dostępu do czystej wody, jak również możliwości zatrudnienia. Wkłady finansowe do funduszu powierniczego na pomoc humanitarną w związku z kryzysem w Syrii przekazało 16 państw unijnych na łączną kwotę 43,5 mln euro. Komisja Europejska przeznaczyła na ten cel 570 mln euro z budżetu unijnego. Szacuje się, że w wyniku wojny domowej w Syrii ponad połowa ludności tego kraju, około 13,5 mln, potrzebuje pilnie pomocy humanitarnej.

Ponad 4,2 mln uchodźców schroniło się w krajach ościennych, głównie w Turcji, Libanie i Jordanii. W Iraku pomocy humanitarnej potrzebuje około 8,6 mln ludzi. W ciągu dwóch minionych lat liczba tzw. uchodźców wewnętrznych (osób, które uciekły z niebezpiecznych regionów, ale pozostały w Iraku) sięgnęła ponad 3,5 mln, zaś około 200 tysięcy schroniło się w Turcji, Jordanii i innych krajach regionu - podała KE. (pap)

Komentarze

PO-czatki IS-lamskiego "Multi-Kulti" do calej Europy...! !
Tak.., jak "dobrze pojdzie" to pozniej "polowa" z tych 320 milionow Euro "rozplynie" nie w ramach korupcji na Kontach... takich czy Innych Politykow w powyzszych Krajach, a za reszte beda probowli cos tam niby "zdzialac i zrobic" ? A naplyw i najazd "Multi-Kulti" do UE i pozostalej Europy bedzie i tak dalej w tysiacach Osob co miesiac trawal ! Juz zaczynaja i do Skandynawi doplywac na lodziach czy pontonach w "zorganizowany sposob"... az w koncu "zaleja" Nas ! A wtedy nie bedzie juz Europejczykom, a szczegolnie Kobietom w IS-lamie tak "wesolo"...! !
2015-12-03 01:37:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy