Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Marynarz ze Świnoujścia zginął podczas manewrów w Szwecji

Data publikacji: 2017-09-09 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Marynarz ze Świnoujścia zginął podczas manewrów w Szwecji
 

Marynarz, który zginął w piątek wieczorem w porcie szwedzkiej marynarki wojennej w Karlskronie podczas przygotowań do manewrów służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Informację o jednostce, w której służył marynarz potwierdził w sobotę PAP rzecznik prasowy 8 Flotylli kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

"W piątek 8 września podczas fazy portowej ćwiczenia Northern Coasts 2017 w Porcie Wojennym w Karlskronie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł jeden z polskich żołnierzy" – podał Kwiatkowski w komunikacie. "Przyczyny wypadku zostaną dokładnie zbadane" – podkreślił.

Rodzina tragicznie zmarłego żołnierza została powiadomiona o wypadku – poinformował rzecznik 8 Flotylli.

Jak podkreślono, "Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz składa kondolencje oraz zapewnia o najdalej idącej pomocy dla rodziny zmarłego".

"Dwaj polscy marynarze wpadli do wody w piątek o godzinie 23.10 w porcie w Karlskronie. Jeden z nich nie żyje" - napisano w komunikacie szwedzkich sił zbrojnych.

Marynarze zostali wyłowieni z wody, a następnie na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Jednemu z nich nie udało się uratować życia, drugi przebywa pod opieką lekarzy.

Według rzeczniczka lokalnej policji Fredrika Bratta sprawa jest wyjaśniana przez wojsko, gdyż do zdarzenia doszło na terenie bazy wojskowej. "Najprawdopodobniej chodzi o wypadek i nie ma podejrzenia przestępstwa" - stwierdził.

Marynarze uczestniczący w manewrach Northern Coasts 2017 w sobotę uczcili pamięć zmarłego Polaka minutą ciszy. Właściwa faza ćwiczeń wojskowych, w których weźmie udział pięć tysięcy marynarzy m.in. ze Szwecji, Polski, Finlandii, Estonii oraz Danii, mają rozpocząć się w poniedziałek i potrwać na Morzu Bałtyckim do 21 września. (PAP)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A Kamizelki Ratunkowe gdzie byly...?
2017-09-10 22:56:05
Zamiast malowac w Jednostce trawe na Zielono... to lepiej by mlodzi marynarze, chodzili w Zimie na basen, a w Lecie nad morze - Uczyc sie plywac !!
Mat
2017-09-09 21:01:23
Co to za Marynarz, jak mial "trudnosci w plywaniu"... juz przy nabrzezu ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA