Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Liczne zatrzymania w Berlinie po protestach przeciw ograniczeniom pandemicznym

Data publikacji: 2021-08-30 09:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-03 07:44
Liczne zatrzymania w Berlinie po protestach przeciw ograniczeniom pandemicznym
Fot. Mathias Enger (archiwum)  

Mimo zakazu demonstracji kilka tysięcy osób protestujących przeciwko obostrzeniom pandemicznym przeszło w niedzielę przez centrum Berlina. Policja zatrzymała ponad 80 najbardziej aktywnych uczestników marszów.

W niedzielę demonstranci przemierzali stolicę w kilku grupach, „najwyraźniej celowo bez ustalonej trasy” – opisuje lokalny portal rbb24. - W przemarszach uczestniczyło kilka tysięcy osób, w grupach, bez stosowania zasad bezpieczeństwa, (bez zachowania) odpowiedniego dystansu, (bez zasłaniania) ust i nosa – powiedział rbb24 rzecznik prasowy berlińskiej policji.

Niedzielne demonstracje zabezpieczały siły policyjne w liczbie 2200 funkcjonariuszy.

Podobne demonstracje odbyły się w Berlinie w sobotę. Na ulicach w nielegalnych demonstracjach zgromadziło się kilka tysięcy osób, zatrzymano ponad 100 osób. Między demonstrantami a policją doszło do licznych starć, czterech policjantów zostało rannych.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sie PO_je..o
2021-09-03 00:28:16
u Frau Merkel, płacącej Franciszkowi-Donaldowi za "Kampus".. Nawet tam biorą "za ryło" dla niechcących się szprycować. Gdy dowie się o tym Morawiecki lub Kaczyński to Polacy będą mieć przej..ne, takiej nagonki nie robią PiS_dzielcy nawet dla "kramków" i "szczebów" w pasie granicznym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ