wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Kontrola polskich granic niewykluczona

Kontrola polskich granic niewykluczona

Kontrola polskich granic niewykluczona
Data publikacji: 2016-03-01 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1486 121882

Myślimy o tym, by w lipcu, kiedy w Polsce będą Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) oraz szczyt NATO, wprowadzić kontrole na granicach - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jego zdaniem wiele zależy od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja w Europie.

Szef polskiej dyplomacji przebywał we wtorek w Watykanie, gdzie spotkał się z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem oraz sekretarzem ds. relacji z państwami arcybiskupem Paulem Gallagherem. Wizyta miała związek z przygotowaniami do ŚDM w Krakowie z udziałem papieża Franciszka.

– Sytuacja wydaje się być pod kontrolą, natomiast trudno przewidzieć, jak ona będzie się rozwijała przez następne 4-5 miesięcy, jeśli nastąpi np. kolejna fala emigrantów do Europy – ocenił Waszczykowski, odnosząc się do przygotowań do ŚDM. Dodał, że zarówno z kardynałem Parolinem, jak i arcybiskupem Gallagherem rozmawiał o sprawie migrantów w Europie.

– Uznaliśmy wspólnie, że problem migrantów i uchodźców można rozwiązać tylko poprzez zagwarantowanie pokoju w tych miejscach, z których pochodzą – powiedział. Odnosząc się do kwestii ewentualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, minister oświadczył: „Nie chciałbym być złym prorokiem, ale musimy się liczyć z zachowaniami niekorzystnymi. Przecież Europa jest ciągle nękana przez akty terroryzmu, to też musimy brać pod uwagę i zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami”. Dlatego też trzeba się liczyć z wprowadzeniem kontroli na granicach. (pap)

 

Na zdjęciu: Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski

Fot. PAP/Leszek Szymański

Komentarze

Tylko pytam...
A wogole to Kto te cala Impreze S-D-M ma finansowac...? Prymas Polski wraz z Polskimi Kosciolami, Papiez z Watykanskim Bankiem 6 mld Euro... czy w ostatecznosci i calosci - Polscy Podatnicy ??
2016-03-03 00:17:29
Pod rozwage... dla Organizatorow,
A wogole to jest "najwieksza glupota" Organizowac tego typu Swiatowe Dni Mlodziezy teraz w Polsce, gdzie zagrozenie terrorystyczne ze strony IS-lamu... jest rowniez i w Europie tak duze ! Wyglada wiec to..."na pchanie sie Lwu w paszcze" ??
2016-03-02 13:40:21
Do Pana Ministra Spraw Zagranicznych...
Wprowadzic kontrole Polskich Granic i to jak najszybciej, bez wzgledu na Uroczystosci w Krakowie ! Gdyz tak IS-lam, jak i inni przeciwnicy Religi Chrzescijanskiej "nie spia"...i tylko beda czekac na dogodna "okazje" !!
2016-03-02 13:20:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie