Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Kontrola polskich granic niewykluczona

Data publikacji: 2016-03-01 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Kontrola polskich granic niewykluczona
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem Fot. PAP/Leszek Szymański  

Myślimy o tym, by w lipcu, kiedy w Polsce będą Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) oraz szczyt NATO, wprowadzić kontrole na granicach - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jego zdaniem wiele zależy od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja w Europie.

Szef polskiej dyplomacji przebywał we wtorek w Watykanie, gdzie spotkał się z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem oraz sekretarzem ds. relacji z państwami arcybiskupem Paulem Gallagherem. Wizyta miała związek z przygotowaniami do ŚDM w Krakowie z udziałem papieża Franciszka.

– Sytuacja wydaje się być pod kontrolą, natomiast trudno przewidzieć, jak ona będzie się rozwijała przez następne 4-5 miesięcy, jeśli nastąpi np. kolejna fala emigrantów do Europy – ocenił Waszczykowski, odnosząc się do przygotowań do ŚDM. Dodał, że zarówno z kardynałem Parolinem, jak i arcybiskupem Gallagherem rozmawiał o sprawie migrantów w Europie.

– Uznaliśmy wspólnie, że problem migrantów i uchodźców można rozwiązać tylko poprzez zagwarantowanie pokoju w tych miejscach, z których pochodzą – powiedział. Odnosząc się do kwestii ewentualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, minister oświadczył: „Nie chciałbym być złym prorokiem, ale musimy się liczyć z zachowaniami niekorzystnymi. Przecież Europa jest ciągle nękana przez akty terroryzmu, to też musimy brać pod uwagę i zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami”. Dlatego też trzeba się liczyć z wprowadzeniem kontroli na granicach. (pap)

 

Na zdjęciu: Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski

Fot. PAP/Leszek Szymański

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko pytam...
2016-03-03 00:17:29
A wogole to Kto te cala Impreze S-D-M ma finansowac...? Prymas Polski wraz z Polskimi Kosciolami, Papiez z Watykanskim Bankiem 6 mld Euro... czy w ostatecznosci i calosci - Polscy Podatnicy ??
Pod rozwage... dla Organizatorow,
2016-03-02 13:40:21
A wogole to jest "najwieksza glupota" Organizowac tego typu Swiatowe Dni Mlodziezy teraz w Polsce, gdzie zagrozenie terrorystyczne ze strony IS-lamu... jest rowniez i w Europie tak duze ! Wyglada wiec to..."na pchanie sie Lwu w paszcze" ??
Do Pana Ministra Spraw Zagranicznych...
2016-03-02 13:20:23
Wprowadzic kontrole Polskich Granic i to jak najszybciej, bez wzgledu na Uroczystosci w Krakowie ! Gdyz tak IS-lam, jak i inni przeciwnicy Religi Chrzescijanskiej "nie spia"...i tylko beda czekac na dogodna "okazje" !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ