czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Świat > Dziesiątki zabitych w hotelu zasypanym przez lawinę

Dziesiątki zabitych w hotelu zasypanym przez lawinę (akt. 1)

Dziesiątki zabitych w hotelu zasypanym przez lawinę
Data publikacji: 2017-01-19 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 2580 204340

Z zasypanego przez lawinę hotelu w Abruzji wydobyto w czwartek po południu ciało czwartej ofiary - podały włoskie media. Na ogłoszonej przez nie liście gości hotelu nie ma Polaków. Nie wyklucza się, że było tam 35 osób, czyli więcej niż wcześniej podawano.

Pierwsze doniesienia wskazywały na to, że w hotelu Rigopiano koło Pescary było ponad 20 gości i kilka osób personelu. Na podanej przez media liście meldunkowej 23 gości hotelu nie ma żadnych polskich nazwisk. Dwie osoby o włoskich nazwiskach mieszkają w Niemczech i Szwajcarii. Dwóch gości hotelowych uratowało się, ponieważ w chwili zejścia lawiny w środę byli poza budynkiem. Schronili się w samochodzie, z którego za pomocą smartfonów wezwali pomoc. Są w stanie wychłodzenia organizmu.

Ansa cytuje wypowiedź przedstawiciela władz regionu Abruzja, odpowiedzialnego za lokalny oddział Obrony Cywilnej, który oświadczył, że w hotelu mogło być nawet 35 osób. Wraz z nadejściem ciemności akcja przeszukiwania całkowicie zasypanego i zniszczonego hotelu staje się coraz trudniejsza. Psy poszukiwawcze nie natrafiły dotąd na ślady żywych ludzi. Ekipy ratunkowe podały, że operacja w miejscu katastrofy potrwa jeszcze wiele godzin. Ogromna lawina zeszła w środę po południu w rezultacie kilku wstrząsów sejsmicznych o magnitudzie ponad 5 w środkowych Włoszech.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

***

Wcześniejsza informacja:

Ratownicy, którzy w czwartek (19 stycznia) rano dotarli do zasypanego przez lawinę hotelu w górach koło Pescary w środkowych Włoszech, poinformowali, że znaleźli wielu zabitych. Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Według mediów w hotelu mogło być do 30 osób.

Wcześniej podawano, że w zasypanym śniegiem hotelu mogło zginąć do 30 osób.

Na hotel Rigopiano w miejscowości Farindola zeszła w środę lawina, spowodowana przez trzęsienie ziemi.

(pap)

 

Na zdjęciu: W rejonie, w którym doszło do katastrofy, panują niezwykle trudne zimowe warunki. Sytuację pogorszyło jeszcze środowe trzęsienie ziemi.

Fot. EPA/CLAUDIO LATTANZIO 

Komentarze

Logicznie myslac...
Nie kwaterowac Turystow... jesli istnieje ryzyko DUZYCH LAWIN ! Czyli tak jak z Okretami i Statkami, nie wyplywac w morze jesli zanosi sie na... DUZY SZTORM ! Inaczej mowiac - kazdy CHYTRY... 2 x straci !!
2017-01-22 00:39:56
Przyczyna
Co było bezpośrednią przyczyną śmierci: urazy na skutek przygniecenia przez elementy budynku, uduszenie przez brak tlenu w zasypanym przez śnieg budynku, czy coś innego?
2017-01-19 09:50:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie