Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Kierowca skradzionej karetki potrącił kilka osób w Oslo

Data publikacji: 2019-10-22 16:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 12:52
Kierowca skradzionej karetki potrącił kilka osób w Oslo
 

Kilka osób potrącił we wtorek w północnej części Oslo kierowca jadący skradzioną karetką pogotowia - poinformowała norweska policja. Funkcjonariusze otworzyli ogień do sprawcy i schwytali mężczyznę; był uzbrojony. Na razie motywy jego działania nie są znane.

"Przejęliśmy kontrolę nad karetkę skradzioną przez uzbrojonego mężczyznę - napisała na Twitterze policja z Oslo. - W celu zatrzymania podejrzanego oddano strzały, nie odniósł on poważnych obrażeń".

Według cytowanych przez norweskie media świadków policja oddała w kierunku samochodu do 10 strzałów.

Jak powiedział agencji Reutera przedstawiciel norweskiej policji, mężczyzna potrącił karetką kilka osób i jechał dalej. Samochód uderzył m.in. w wózek z dzieckiem; trafiło ono do szpitala, ale jego życie nie jest zagrożone.

Norweski dziennik "Dagblated" podaje, że zdaniem policji w kradzież karetki zamieszane były dwie osoby, z których jedna została schwytana. Cytowany przez gazetą policjant poinformował, że w związku ze sprawą poszukiwana jest kobieta.

Policja na razie odmówiła komentarza na temat, czy potrącenie ludzi jest traktowane jako atak umyślny.

W pobliżu miejsca zdarzenia - podają lokalne media - znajduje się szkoła i przedszkole. Policja zwróciła się do dyrekcji tych placówek, by nie wypuszczano dzieci na zewnątrz budynku.

(PAP)

Fot. EPA/CATHRINE HELLESOY

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I ciekawe...
2019-10-23 00:18:48
Czy to Starzy Norwedzy - czy "nowo przybyli norwedzy"... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA