Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Kanada uruchamia most powietrzny dla migrantów

Data publikacji: 2015-11-27 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Kanada uruchamia most powietrzny dla migrantów
 

Rodzina trzyletniego Aylana Kurdiego, syryjskiego Kurda, którego zwłoki wyrzuciło morze na plażę w Turcji i którego zdjęcie obiegło ostatniego lata cały świat, dostała azyl w Kanadzie - podała tamtejsza telewizja CBC.

Mieszkająca w Vancouver ciotka chłopca Tima Kurdi poinformowała, że kanadyjskie służby imigracyjne przyznały status uchodźcy wujkowi Aylana, jego żonie i ich pięciorgu dzieciom i że zostaną oni sprowadzeni do Kanady.

Od przyszłego tygodnia rząd Kanady ma uruchomić most powietrzny, dzięki któremu od końca roku przerzuci do kraju 10 tys. migrantów; w styczniu i lutym do Kanady trafi kolejnych 15 tys.

Na pierwszych stronach gazet i w mediach społecznościowych we wrześniu znalazło się zdjęcie, na którym widać zwrócone twarzą do ziemi ciało trzyletniego Aylana Kurdiego, syryjskiego Kurda, wyrzucone na plażę w Bodrum na południowym wschodzie Turcji. Niewielka łódka, którą jego rodzina próbowała przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy, zatonęła; zginął także pięcioletni brat Aylana i jego matka.

Rodzina wyruszyła w pełną niebezpieczeństw podróż po tym, gdy władze Kanady odmówiły im azylu; później władze tłumaczyły, że wniosek był niekompletny. Rząd Kanady, który znalazł się w ogniu krytyki po śmierci małego Aylana, zaproponował azyl jego ojcu. Abdullah Kurdi odmówił, ale wezwał społeczność międzynarodową, by zrobiła wszystko, aby dało się uniknąć kolejnych tragedii, takich jak ta, która spotkała jego rodzinę.

(PAP)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Odpowiednia "Propaganda"...,
2015-11-28 23:23:00
A inne Media podaly... ze to rzekomo Ojciec malego Alana sterowal ta Lodzia i po wpadnieciu Ich do wody, krzyczal do pozostalych... by nie ujawnili, ze to On ta Lodzia sterowal, dodajac jeszcze slinikowi gazu gdy nadeszla wieksza fala...czyli calkowicie po Amatorsku ! Ciekawe tez Kto... skasowal duza kase od pozostalych w Lodzi za ten rejs ? A co z Innymi Rodzinami ktorych dzieci tez zatonely... ? Dlaczego tez Nikt nie probuje wyjasnic... Kto tym wszystkim w Polnocnej Afryce i Brukseli steruje... gdyz wyglada to na Wielka Biznesowa sprawe "szyta grubymi nicmi" ! !
Klonofagi - wykopcie nawet tunel Syria - Kanada. Byle omijał Polskę !
2015-11-28 17:03:21
.
ja też pamiętam
2015-11-28 14:13:41
To on teraz jest wujkiem?? Wcześniej był ojcem Aylana... Jak widać manipulacji ciąg dalszy.
pamiętam
2015-11-28 11:47:34
pamiętam go, to tej ojciec, który emigrował bo chciał sobie wstawić nowe zęby :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ