środa, 23 września 2020.
Strona główna > Świat > Kanada uruchamia most powietrzny dla migrantów

Kanada uruchamia most powietrzny dla migrantów

Kanada uruchamia most powietrzny dla migrantów
Data publikacji: 2015-11-27 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 2077 42777

Rodzina trzyletniego Aylana Kurdiego, syryjskiego Kurda, którego zwłoki wyrzuciło morze na plażę w Turcji i którego zdjęcie obiegło ostatniego lata cały świat, dostała azyl w Kanadzie - podała tamtejsza telewizja CBC.

Mieszkająca w Vancouver ciotka chłopca Tima Kurdi poinformowała, że kanadyjskie służby imigracyjne przyznały status uchodźcy wujkowi Aylana, jego żonie i ich pięciorgu dzieciom i że zostaną oni sprowadzeni do Kanady.

Od przyszłego tygodnia rząd Kanady ma uruchomić most powietrzny, dzięki któremu od końca roku przerzuci do kraju 10 tys. migrantów; w styczniu i lutym do Kanady trafi kolejnych 15 tys.

Na pierwszych stronach gazet i w mediach społecznościowych we wrześniu znalazło się zdjęcie, na którym widać zwrócone twarzą do ziemi ciało trzyletniego Aylana Kurdiego, syryjskiego Kurda, wyrzucone na plażę w Bodrum na południowym wschodzie Turcji. Niewielka łódka, którą jego rodzina próbowała przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy, zatonęła; zginął także pięcioletni brat Aylana i jego matka.

Rodzina wyruszyła w pełną niebezpieczeństw podróż po tym, gdy władze Kanady odmówiły im azylu; później władze tłumaczyły, że wniosek był niekompletny. Rząd Kanady, który znalazł się w ogniu krytyki po śmierci małego Aylana, zaproponował azyl jego ojcu. Abdullah Kurdi odmówił, ale wezwał społeczność międzynarodową, by zrobiła wszystko, aby dało się uniknąć kolejnych tragedii, takich jak ta, która spotkała jego rodzinę.

(PAP)

 

 

Komentarze

Odpowiednia "Propaganda"...,
A inne Media podaly... ze to rzekomo Ojciec malego Alana sterowal ta Lodzia i po wpadnieciu Ich do wody, krzyczal do pozostalych... by nie ujawnili, ze to On ta Lodzia sterowal, dodajac jeszcze slinikowi gazu gdy nadeszla wieksza fala...czyli calkowicie po Amatorsku ! Ciekawe tez Kto... skasowal duza kase od pozostalych w Lodzi za ten rejs ? A co z Innymi Rodzinami ktorych dzieci tez zatonely... ? Dlaczego tez Nikt nie probuje wyjasnic... Kto tym wszystkim w Polnocnej Afryce i Brukseli steruje... gdyz wyglada to na Wielka Biznesowa sprawe "szyta grubymi nicmi" ! !
2015-11-28 23:23:00
Klonofagi - wykopcie nawet tunel Syria - Kanada. Byle omijał Polskę !
.
2015-11-28 17:03:21
ja też pamiętam
To on teraz jest wujkiem?? Wcześniej był ojcem Aylana... Jak widać manipulacji ciąg dalszy.
2015-11-28 14:13:41
pamiętam
pamiętam go, to tej ojciec, który emigrował bo chciał sobie wstawić nowe zęby :)
2015-11-28 11:47:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie