Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Kanada legalizuje marihuanę

Data publikacji: 2018-06-24 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-25 07:38
Kanada legalizuje marihuanę
 

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w parlamencie, że rekreacyjne spożycie marihuany zostanie zalegalizowane 17 października. W tym tygodniu kontrowersyjną ustawę przegłosował senat. Za głosowało 52 członków senatu, 29 było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Nowe prawo zezwala osobom dorosłym m.in. na zakup świeżej lub suszonej marihuany, oleju konopnego, roślin czy ich nasion w licencjonowanym sklepie, posiadanie do 30 g marihuany do spożycia w miejscu publicznym oraz uprawę domową do 4 sztuk roślin (na gospodarstwo domowe).

Przewidziany w ustawie okres na wejście w życie wynosi od 8 do 12 tygodni, ale ostateczna decyzja należy do rządu federalnego. Jak powiedział Trudeau prowincje, które będą odpowiedzialne za praktyczne aspekty wdrożenia nowego prawa, w tym dystrybucję, poprosiły o więcej czasu.

Premier podkreślił, że głównym powodem legalizacji marihuany jest potrzeba „lepszej ochrony naszych dzieci, naszych społeczności oraz zabranie zysków z kieszeni zorganizowanych grup przestępczych”, szacowanych na 6 mld dolarów kanadyjskich rocznie.

– Jak widać, obecna prohibicja nie działa – dodał.

Jak zaznacza na swoim portalu publiczny nadawca CBC, historyczna ustawa znosi prohibicję obecną w kanadyjskim ustawodawstwie od 95 lat.

(pap)

Fot. archwium

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A wiec...
2018-06-25 01:14:18
Zaczynaja od rekreacji... a Skoncza na / w... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA