sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Jedna trzecia pracujących Japonek była molestowana

Jedna trzecia pracujących Japonek była molestowana

Jedna trzecia pracujących Japonek była molestowana
Data publikacji: 2016-03-03 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1114 122116

29 procent pracujących Japonek, które wzięły udział w przeprowadzonym na zlecenie rządu badaniu, było molestowanych seksualnie w miejscu pracy. Chodzi m.in. o niechciany kontakt fizyczny czy poniżające komentarze.

To pierwsze tego typu badanie przeprowadzone w Japonii. Wzięło w nim udział ponad 9,6 tys. kobiet. Wśród tych, które były molestowane, 54 proc. skarżyło się na kierowanie tematu rozmowy na ich wygląd lub wiek. 40 proc. z nich dotykano wbrew ich woli, a 38 proc. zadawano pytania nawiązujące do seksu. 27 proc. badanych kobiet zapraszano na spotkania poza pracą.

W ankiecie, którą respondentki wypełniały na stronie internetowej lub mailowo, wielokrotnie skarżyły się także na dyskryminację ze względu na macierzyństwo – gdy zachodziły w ciążę, zmuszano je do zwalniania się lub im to sugerowano.

Według danych Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Japonia pod względem równości płci zajmuje 101. miejsce na 145 krajów. W klasyfikacji tej pod uwagę bierze się czynniki gospodarcze, polityczne, edukacyjne i zdrowotne – pisze Associated Press. W wielu japońskich firmach kobietom proponuje się inną ścieżkę kariery zawodowej niż mężczyznom. Jako że mężczyźni w tym kraju rzadko pomagają w obowiązkach domowych, kobiety często pracują w niepełnym wymiarze godzin – zauważa AP. (pap)

Fot. EPA

Komentarze

Dalsze plciowe "problemy" roku juz 2016 - go...
Drugie porownanie: Prawa natury swoje...i wywalczone przez Lige Kobiet Prawa swoje ! Pozostaje wiec pytanie: i jak to wreszcie pogodzic i polaczyc... ? Jak by nie patrzyl, to kazda Plec przeciaga i ciagnie na swoja stone ! Problem rowniez i w tym ze...im wiecej dzieci kobieta urodzi, tym wiecej Matczynej milosci przelewa w maluchy i automatycznie "prawie" kazdy Facet idzie powoli w odstawke, dlatego zwieksza sie ryzyko meskiego "molestowania czy napastowania"...! Reasumujac stwierdzam ze: tak srednio tj. "fifty-fifty" zawsze najlepiej !!
2016-03-04 10:58:40
Meska ocena,
W dzisiejszym Rownouprawnieniu... Facet lub "jego nasienie" potrzebni sa Kobietom tylko przez kilka minut przy zaplodnieniu... a pozniej wg. Kobiet powinno byc juz jak u Kaczek ! I dlatego mezczyzni jako samce dalej pozniej jeszcze "atakuja"...!!
2016-03-04 01:21:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy