Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Jedna trzecia pracujących Japonek była molestowana

Data publikacji: 03 marca 2016 r. 11:46
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Jedna trzecia pracujących Japonek była molestowana
Fot. EPA  

29 procent pracujących Japonek, które wzięły udział w przeprowadzonym na zlecenie rządu badaniu, było molestowanych seksualnie w miejscu pracy. Chodzi m.in. o niechciany kontakt fizyczny czy poniżające komentarze.

To pierwsze tego typu badanie przeprowadzone w Japonii. Wzięło w nim udział ponad 9,6 tys. kobiet. Wśród tych, które były molestowane, 54 proc. skarżyło się na kierowanie tematu rozmowy na ich wygląd lub wiek. 40 proc. z nich dotykano wbrew ich woli, a 38 proc. zadawano pytania nawiązujące do seksu. 27 proc. badanych kobiet zapraszano na spotkania poza pracą.

W ankiecie, którą respondentki wypełniały na stronie internetowej lub mailowo, wielokrotnie skarżyły się także na dyskryminację ze względu na macierzyństwo – gdy zachodziły w ciążę, zmuszano je do zwalniania się lub im to sugerowano.

Według danych Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Japonia pod względem równości płci zajmuje 101. miejsce na 145 krajów. W klasyfikacji tej pod uwagę bierze się czynniki gospodarcze, polityczne, edukacyjne i zdrowotne – pisze Associated Press. W wielu japońskich firmach kobietom proponuje się inną ścieżkę kariery zawodowej niż mężczyznom. Jako że mężczyźni w tym kraju rzadko pomagają w obowiązkach domowych, kobiety często pracują w niepełnym wymiarze godzin – zauważa AP. (pap)

Fot. EPA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dalsze plciowe "problemy" roku juz 2016 - go...
2016-03-04 10:58:40
Drugie porownanie: Prawa natury swoje...i wywalczone przez Lige Kobiet Prawa swoje ! Pozostaje wiec pytanie: i jak to wreszcie pogodzic i polaczyc... ? Jak by nie patrzyl, to kazda Plec przeciaga i ciagnie na swoja stone ! Problem rowniez i w tym ze...im wiecej dzieci kobieta urodzi, tym wiecej Matczynej milosci przelewa w maluchy i automatycznie "prawie" kazdy Facet idzie powoli w odstawke, dlatego zwieksza sie ryzyko meskiego "molestowania czy napastowania"...! Reasumujac stwierdzam ze: tak srednio tj. "fifty-fifty" zawsze najlepiej !!
Meska ocena,
2016-03-04 01:21:31
W dzisiejszym Rownouprawnieniu... Facet lub "jego nasienie" potrzebni sa Kobietom tylko przez kilka minut przy zaplodnieniu... a pozniej wg. Kobiet powinno byc juz jak u Kaczek ! I dlatego mezczyzni jako samce dalej pozniej jeszcze "atakuja"...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA