piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Gotowi do inwestycji w Polsce

Gotowi do inwestycji w Polsce

Gotowi do inwestycji w Polsce
Data publikacji: 2016-02-03 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1481 115709

O rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy, w tym gospodarczej i przemysłów obronnych, rozmawiali w środę w Paryżu premier Beata Szydło i prezydent Francois Hollande. Rozmowa dotyczyła też wyzwań stojących przed UE, m.in. rozwiązania kryzysu migracyjnego.

Po spotkaniu Hollande podkreślał, że relacje polsko-francuskie są "mocne i wartościowe" - m.in. w obszarze współpracy gospodarczej i kulturalnej - i obu stronom zależy na ich dalszym wzmacnianiu. Prezydent Francji i szefowa polskiego rządu podkreślali wagę rozwoju współpracy gospodarczej. Hollande zaznaczył, że ze względu na "dobry wzrost gospodarczy w Polsce" francuskie przedsiębiorstwa są "zainteresowane współpracą" i "gotowe do inwestycji w Polsce". Jak dodał, Francji zależy na tym, by "nie było żadnych przeszkód, jeśli chodzi o możliwość takich inwestycji". Szydło zapewniała z kolei, że Polsce zależy na rozwoju kontaktów gospodarczych.

- Polsce zależy na tym, żeby Francja, która jest jednym ze strategicznych partnerów gospodarczych rozwijała te kontakty z Polską jeszcze bardziej, byśmy mogli liczyć na przepływ naszych wspólnych interesów gospodarczych, żeby polscy przedsiębiorcy mieli szansę na realizowanie swoich projektów we Francji, a francuscy inwestorzy w Polsce. Jesteśmy bardzo otwarci na tę współpracę - powiedziała Szydło. Premier mówiła, że Polska zaczyna realizację ambitnych programów rozwojowych i zaznaczyła, że w ich ramach chce postawić na nowoczesne technologie, a także na badania i rozwój. Wyraziła oczekiwanie i przekonanie, że współpraca na tym polu z Francją będzie przynosiła bardzo dobre rezultaty.

Tematem środowej rozmowy były też m.in. kwestie bezpieczeństwa europejskiego i chęć współpracy. Z kolei w odniesieniu do kryzysu migracyjnego Hollande podkreślił, że pilną sprawą jest wdrożenie ustaleń podjętych przez kraje UE w ostatnich tygodniach, w tym zwłaszcza tych dotyczących wzmocnienia ochrony granicznej UE oraz zwiększenia liczby hotspotów, oddzielających uchodźców od imigrantów zarobkowych. Zastrzegł jednak, że obowiązkiem moralnym krajów europejskich jest "przyjęcie ludzi, którzy uciekają przed wojną i terrorystami". (pap)

 

Na zdjęciu: Premier Beata Szydło oraz prezydent Republiki Francuskiej Francois Hollande podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Pałacu Elizejskim

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Patriota
Lepiej zadać pytanie a dlaczego Polska musi ściągać inwestorów zagranicznych, a sam u siebie nie jest inwestorem? Co się stało z majątkiem narodowym? Dlaczego Polacy są gołodup..ami, zamiast z własnego majątku mieć środki na inwestycje własne? Czy to wielkie pytanie nie powinno być przedmiotem szerokiej dyskusji społeczeństwa z włodarzami?
2016-02-04 14:32:45
Edmund
Tak,tak.Koniecznie trzeba ściągnąć zagranicznych inwestorow-frajerów.Jak juz sie tu umocnią to dowali im sie jakiś specjalny podatek.Przeciez to nie Polacy a przynajmniej nie ci prawdziwi.
2016-02-04 08:08:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy