poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Świat > Finał historycznej misji kosmicznej. Crew Dragon przycumował do ISS

Finał historycznej misji kosmicznej. Crew Dragon przycumował do ISS

Finał historycznej misji kosmicznej. Crew Dragon przycumował do ISS
Data publikacji: 2020-05-31 13:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-02 08:23
Wywietleń: 732 457474

Po udanym starcie rakiety Falcon 9, która w sobotę w nocy wyniosła na orbitę okołoziemską kapsułę Crew Dragon, w niedzielę (31 maja) można było obejrzeć kolejny przełomowy moment tej historycznej misji. Kapsuła przycumowała do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

W sobotę o godz. 21.22 polskiego czasu rakieta Falcon 9 wzbiła się z przylądka Canaveral na Florydzie wynosząc w kosmos dwóch astronautów: Roberta Behnkena i Douglasa Hurleya. Na wspólne przedsięwzięcie firmy SpaceX i NASA dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej i internetowej zwrócone były oczy całego świata. Wydarzenie to było bowiem przełomowe przynajmniej z dwóch powodów: był to pierwszy w historii start prywatnej rakiety, która wyniosła ludzi w kosmos i pierwszy od 9 lat start załogowej misji kosmicznej z terenu Stanów Zjednoczonych.

załoga Crew Dragon

Robert Behnken i Douglas Hurley Fot. NASA 

Głównym celem misji jest przetestowanie przez załogę statku Crew Dragon w warunkach kosmicznych. W niedzielę po godz. 16 rozpoczął się drugi, niezwykle istotny jej punkt - operacja dokowania kapsuły do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Crew Dragon - zgodnie z planem - przybił do ISS. Podobnie, jak start rakiety Falcon 9, także to wydarzenie można oglądać ma żywo na kanale NASA na YouTube.

(ip)

Fot. NASA

Komentarze

do @ wit-a
- masz rację z amerykańską propagandą; - właśnie "demokratycznie" ZASTRZELILI Murzyna i dla poprawy wizerunku "największej demokracji" WYSTRZELILI w Kosmos.
2020-06-02 08:01:53
wit
Nie siejcie propagandy amerykanskiej.Amerykajest w kompletnym chaosie spolecznym na wlasnej ziemi.Ten "kosmos" im potrzebny jest jak umarlemu kadzidlo.Prezydent schowal sie w mysiej dziurze od odpowiedzialnosci za stan kraju.Zwykly tchorz-przyjaciel Polski.To wszystko jest smieszne i tragiczne zarazem.A wy trabicie SUKCES !!!
2020-05-31 14:07:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie