Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Finał historycznej misji kosmicznej. Crew Dragon przycumował do ISS

Data publikacji: 31 maja 2020 r. 13:20
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2020 r. 08:23
Finał historycznej misji kosmicznej. Crew Dragon przycumował do ISS
 

Po udanym starcie rakiety Falcon 9, która w sobotę w nocy wyniosła na orbitę okołoziemską kapsułę Crew Dragon, w niedzielę (31 maja) można było obejrzeć kolejny przełomowy moment tej historycznej misji. Kapsuła przycumowała do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

W sobotę o godz. 21.22 polskiego czasu rakieta Falcon 9 wzbiła się z przylądka Canaveral na Florydzie wynosząc w kosmos dwóch astronautów: Roberta Behnkena i Douglasa Hurleya. Na wspólne przedsięwzięcie firmy SpaceX i NASA dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej i internetowej zwrócone były oczy całego świata. Wydarzenie to było bowiem przełomowe przynajmniej z dwóch powodów: był to pierwszy w historii start prywatnej rakiety, która wyniosła ludzi w kosmos i pierwszy od 9 lat start załogowej misji kosmicznej z terenu Stanów Zjednoczonych.

załoga Crew Dragon

Robert Behnken i Douglas Hurley Fot. NASA 

Głównym celem misji jest przetestowanie przez załogę statku Crew Dragon w warunkach kosmicznych. W niedzielę po godz. 16 rozpoczął się drugi, niezwykle istotny jej punkt - operacja dokowania kapsuły do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Crew Dragon - zgodnie z planem - przybił do ISS. Podobnie, jak start rakiety Falcon 9, także to wydarzenie można oglądać ma żywo na kanale NASA na YouTube.

(ip)

Fot. NASA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ wit-a
2020-06-02 08:01:53
- masz rację z amerykańską propagandą; - właśnie "demokratycznie" ZASTRZELILI Murzyna i dla poprawy wizerunku "największej demokracji" WYSTRZELILI w Kosmos.
wit
2020-05-31 14:07:23
Nie siejcie propagandy amerykanskiej.Amerykajest w kompletnym chaosie spolecznym na wlasnej ziemi.Ten "kosmos" im potrzebny jest jak umarlemu kadzidlo.Prezydent schowal sie w mysiej dziurze od odpowiedzialnosci za stan kraju.Zwykly tchorz-przyjaciel Polski.To wszystko jest smieszne i tragiczne zarazem.A wy trabicie SUKCES !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA