Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Facebook za słabo chroniony

Data publikacji: 2018-05-22 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:48
Facebook za słabo chroniony
 

Zrobiliśmy za mało, by chronić użytkowników Facebooka - powiedział we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli szef Facebooka Mark Zuckerberg. Jak dodał, ponosi za to odpowiedzialność i jest mu przykro.

Zuckerberg odnosząc się afery wycieku danych użytkowników Facebooka powiedział, że jego firma nie zrobiła w ostatnich latach wystarczająco dużo, by zapobiec wykorzystaniu Facebooka "do czynienia zła".

- Fake news, mieszanie się w wybory w różnych krajach czy wykorzystanie tych danych w sposób niezgodny z przeznaczeniem. Musimy przyjąć tę odpowiedzialność. To był nasz błąd i jestem za to odpowiedzialny. Jest mi bardzo przykro - stwierdził i dodał, że potrzeba będzie czasu, żeby wypracować mechanizmy, które zapobiegną temu w przyszłości, ale jest "przygotowany, by poczynić znaczące inwestycje, by ludzie byli bezpieczni". Przedstawił szereg rozwiązań.

Podczas wysłuchania w PE przez liderów grup politycznych padły pytania o podatki, które płaci Facebook. Pod adresem firmy wysuwane są zarzuty, że nie płaci ona należnych podatków w krajach, w których zarabia na użytkownikach, także w Polsce. Potwierdziła to minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. 

- Facebook zawsze płacił podatki we wszystkich krajach, w których działamy. Płacimy wszystkie podatki, które są należne, zgodnie z prawem. Inwestujemy też sporo w Europie - powiedział Zuckerberg i zaznaczył, że Facebook zatrudnia w UE tysiące ludzi.

(pap)

Fot. EPA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Face...
2018-05-24 00:34:36
Baju, Baju... czyli "przykro" ale usmiechniety... i tu powinna byc mowa o Wysokich Odszkodowaniach...!!
fb
2018-05-23 06:44:44
haha przykro. Za takie coś to powinien być dożywotni ban i skasowanie tego portalu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ