czwartek, 18 października 2018.
Strona główna > Świat > Szef Facebooka przyznał, że Cambridge Analytica dostała jego dane

Szef Facebooka przyznał, że Cambridge Analytica dostała jego dane

Szef Facebooka przyznał, że Cambridge Analytica dostała jego dane
Data publikacji: 2018-04-11 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1048 322429

Szef Facebooka Mark Zuckerberg przyznał w środę, zeznając przed komisją Izby Reprezentantów, że jego prywatne dane zostały sprzedane brytyjskiej firmie doradczej Cambridge Analytica, która miała dostęp do danych 87 mln użytkowników bez ich zgody.

33-letni Zuckerberg stawił się w środę przed komisją energii i handlu Izby Reprezentantów w Waszyngtonie. We wtorek odpowiadał z kolei na pytania 44 spośród stu senatorów.

Podczas środowego przesłuchania demokratyczna kongresmenka Anna Eshoo nawiązując do skandalu wokół Cambridge Analytica zapytała Zuckerberga, czy jego dane zostały sprzedane "stronom trzecim", na co szef Facebooka odpowiedział twierdząco.

Celem przesłuchań jest ustalenie, w jaki sposób dane milionów użytkowników Facebooka mogły znaleźć się w rękach Cambridge Analytica.

W marcu media ujawniły, że ta firma doradcza w 2014 roku miała dostęp do danych zebranych przez Facebooka i wykorzystała te informacje, by stworzyć program przeznaczony do przewidywania decyzji użytkowników i wpływania na nie.

Brytyjska firma miała współpracować z ekipą obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi z 2016 roku.

Na początku Facebook szacował, że udostępniono dane 50 mln użytkowników, ale na początku kwietnia przyznał, że Cambridge Analytica miała dostęp na całym świecie do danych 87 mln członków Facebooka, co jest równe jednej czwartej wszystkich użytkowników serwisu w USA.

Dotychczas Zuckerberg, który kilkukrotnie przepraszał za ten wyciek, nie mówił, że chodziło także o jego dane. (pap)

Fot. EPA/SHAWN THEW

Komentarze

do @ Inter...
- tylko w jedną, "mosiową" stronę, wg zasady; - nawet nagorszy interes jest lepszy od najlepszej pracy....Zauważ proszę jak "mosio" się tłumaczy;...że jego prywatne dane zostały sprzedane brytyjskiej firmie doradczej Cambridge Analytica,".... Zostały sprzedane czy jego firma, on jako właściciel SPRZEDAŁ?...Jeśli dostał za to kilka dolarów to faktycznie mógł nie zauważyć różnicy na koncie.
2018-04-14 09:36:15
Inter...
Przeciez caly Internet, to jedna Wielka "Maszyneria Szpiegowaka"... tak w jedna jak i w druga strone !!
2018-04-13 23:21:15
do @ Fb
- tego portalu NIGDY (!) nie skasują jak długo idioci będą z niego korzystać! Masz przykład; - Zukerberg sprzedawał Twojw i swoje dana firmie Cambridge A. .Twoje danae miał ponieważ je tam podawałeś, itd..Podawaj swe dane innym za pomocą e-poczty, tak przekazywane dane aby je zdobyć trzeba "shakować"- włamać, to już jest przestępstwo i jest karane.....P.S. - w Chinach podobno skupują gó...no od mężczyzn przed "dwudziestką" - lepszy nawóz itp..W demokracji liberalnej wszystko co jest do sprzedania się kupuje i wszysko co ma wartość się sprzedaje, a Twe dane, które mają wartość sprzedał Zukerberg (niewinny - ma adwokatów) ponieważ sam je podałeś...Przeczytaąeś i zrozumiałeś oświadczenie o użytkowaniu FB do końca czy tylko kliknąłeś "akceptuję"?
2018-04-12 10:01:44
Fb
Przecież to jest kryminał i natychmiastowe skasowanie tego portalu!
2018-04-12 06:41:05
handlarz starzyzną
"..że jego prywatne dane zostały sprzedane brytyjskiej firmie doradczej Cambridge Analytica,"....To on jako właściciel nie sprzedawał, tylko zostały sprzedane?...Ładnie mówi, dużo zarobi, politykiem będzie.
2018-04-11 23:58:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy