poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Ekspert: Rosja to intrygant

Ekspert: Rosja to intrygant [FILM]

Ekspert: Rosja to intrygant
Data publikacji: 2017-06-27 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 911 271709

Rosja stara się wykorzystywać problemy wewnętrzne krajów Zachodu; jest intrygantem – powiedział rosyjski ekspert ds. bezpieczeństwa i polityki zagranicznej Paweł Łuzin.

Paweł Łuzin – politolog i historyk – uważa za oczywiste, że Rosja będzie próbowała dalej wpływać na wybory w innych krajach. Choćby w wyborach parlamentarnych we Francji i w Niemczech.

– Tak samo, jak to zrobiła z wyborami w USA w 2016 roku – stwierdził. Łuzin zwraca uwagę na specyficzny sposób działania Rosji.

– Rosja jest intrygantem, nie jest w stanie wykreować "swojego" kandydata – mówi. Zdaniem rosyjskiego politologa Rosja stara się wykorzystywać problemy wewnętrzne krajów Zachodu.

 

– Rosja stara się kompromitować kandydatów, stara się tworzyć obraz nieefektywności zachodnich systemów politycznych. Obraz systemów pozbawionych wartości i szacunku dla obywateli – tłumaczy Łuzin. Jego zdaniem Rosja kraj objęty sankcjami i borykający się z wieloma kłopotami między innymi wynikającymi z okupacji Krymu nie widzi lepszych narzędzi, by układać sobie relacje z Zachodem.

– Jedynie wywołując nieustające kłopoty. To jedyny sposób dający nadzieję – mówi. Łuzin uważa, że rosyjscy decydenci zakładają, że jeśli Zachód będzie miał własne problemy, to nie znajdzie czasu na zajmowanie się Rosją. Rysuje ten tok myślenia następująco: "Zachód stwierdzi – weźcie sobie Krym, możecie łamać prawa człowieka, możecie robić w swoim kraju co chcecie. Nie będziemy się tym przejmować, póki będziecie skłonni do współpracy z nami". Jego zdaniem wynika to z głębokiego przekonania Kremla, że zachodnie elity polityczne są zepsute i cyniczne, i dzięki temu da się je skłonić do układów.

(pap)

Fot. EPA/MICHAEL KLIMENTYEV

Film: PAP

Komentarze

do @ PiSłup
- demokracja liberalna zawsze tworzy jakiegoś "Putina" aby Ciebie przed nim bronić, oddasz wszystko, a nawet więcej. Tak to fukcjonuje - w drugą stronę także.
2017-06-29 09:14:57
PiSłup
Najlepszym numerem jaki wyciął Putin było obsadzenie swojego rządu w Polsce w 2015 roku
2017-06-28 13:31:00
:)
Ciekawe co na to fanboye Putina czyli nasze skrajne prawaki? tak im źle w unii ale na ruski mir do moskwy jakos jechac nie chca ;-(
2017-06-28 09:12:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy