Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ekspert: Rosja to intrygant [FILM]

Data publikacji: 27 czerwca 2017 r. 23:45
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:47
Ekspert: Rosja to intrygant
Fot. EPA/MICHAEL KLIMENTYEV  

Rosja stara się wykorzystywać problemy wewnętrzne krajów Zachodu; jest intrygantem – powiedział rosyjski ekspert ds. bezpieczeństwa i polityki zagranicznej Paweł Łuzin.

Paweł Łuzin – politolog i historyk – uważa za oczywiste, że Rosja będzie próbowała dalej wpływać na wybory w innych krajach. Choćby w wyborach parlamentarnych we Francji i w Niemczech.

– Tak samo, jak to zrobiła z wyborami w USA w 2016 roku – stwierdził. Łuzin zwraca uwagę na specyficzny sposób działania Rosji.

– Rosja jest intrygantem, nie jest w stanie wykreować "swojego" kandydata – mówi. Zdaniem rosyjskiego politologa Rosja stara się wykorzystywać problemy wewnętrzne krajów Zachodu.

 

– Rosja stara się kompromitować kandydatów, stara się tworzyć obraz nieefektywności zachodnich systemów politycznych. Obraz systemów pozbawionych wartości i szacunku dla obywateli – tłumaczy Łuzin. Jego zdaniem Rosja kraj objęty sankcjami i borykający się z wieloma kłopotami między innymi wynikającymi z okupacji Krymu nie widzi lepszych narzędzi, by układać sobie relacje z Zachodem.

– Jedynie wywołując nieustające kłopoty. To jedyny sposób dający nadzieję – mówi. Łuzin uważa, że rosyjscy decydenci zakładają, że jeśli Zachód będzie miał własne problemy, to nie znajdzie czasu na zajmowanie się Rosją. Rysuje ten tok myślenia następująco: "Zachód stwierdzi – weźcie sobie Krym, możecie łamać prawa człowieka, możecie robić w swoim kraju co chcecie. Nie będziemy się tym przejmować, póki będziecie skłonni do współpracy z nami". Jego zdaniem wynika to z głębokiego przekonania Kremla, że zachodnie elity polityczne są zepsute i cyniczne, i dzięki temu da się je skłonić do układów.

(pap)

Fot. EPA/MICHAEL KLIMENTYEV

Film: PAP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ PiSłup
2017-06-29 09:14:57
- demokracja liberalna zawsze tworzy jakiegoś "Putina" aby Ciebie przed nim bronić, oddasz wszystko, a nawet więcej. Tak to fukcjonuje - w drugą stronę także.
PiSłup
2017-06-28 13:31:00
Najlepszym numerem jaki wyciął Putin było obsadzenie swojego rządu w Polsce w 2015 roku
:)
2017-06-28 09:12:35
Ciekawe co na to fanboye Putina czyli nasze skrajne prawaki? tak im źle w unii ale na ruski mir do moskwy jakos jechac nie chca ;-(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA