środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Dylan nie przyjedzie po Nobla

Dylan nie przyjedzie po Nobla

Dylan nie przyjedzie po Nobla
Data publikacji: 2016-11-17 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1390 172995

Amerykański pieśniarz i poeta Bob Dylan nie przyjedzie w grudniu do Sztokholmu, by odebrać przyznaną mu Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury – podała w środę Akademia Szwedzka, która przyznaje tę nagrodę. Jako usprawiedliwienie podał „inne obowiązki”.

„Bardzo chciałby móc odebrać tę nagrodę osobiście, ale inne obowiązki sprawiają, że to niestety jest niemożliwe. Podkreślił, że poczuł się ogromnie zaszczycony Nagrodą Nobla” – głosi komunikat Akademii Szwedzkiej.

Nagrody Nobla są przyznawane 10 grudnia w rocznicę śmierci ich fundatora.

Muzyk od dawna stara się unikać kontaktu z mediami w trosce o swą prywatność. Jego milczenie i długi brak jakiejkolwiek reakcji na przyznanie nagrody nie wszyscy jednak przyjęli ze zrozumieniem. Jeden z członków Akademii Szwedzkiej uznał zachowanie Amerykanina za „niegrzeczne i aroganckie”.

(pap)

Fot. Alberto Cabello (Wikipedia)

Komentarze

Tylko PO-dejrzewamy...
A moze Gosciu nie chce przyjechac, bo go troche "sumienie meczy i PO czesci wie" ze to wyroznienie dostal "PO-przez dobre uklady i znajomosci"...??
2016-11-19 06:27:22
POdPOwiem
Pisz, pisz - lepiej to niż w toalecie g* po ścianie.
2016-11-18 20:41:51
a co tam
Niech pojedzie Danuśka Walensowa, albo sam Walensa i temu największemu przywiezie te pieniądze.
2016-11-18 19:13:44
odPOwiedź
sam jesteś anonim burak - w dodatku bezrobotny małolat na matki utrzymaniu :-)
2016-11-18 13:25:00
bez przesady
Takich pieśniarzy jak Dylan są tysiące, a tego po prostu wylansowały media. A teraz okazało się, że to zwykły "burak".
2016-11-18 12:22:04
Polski piesniarz,
Amerykanski piesniarz... a jakie ma korzenie i pochodzenie ??
2016-11-18 00:32:26
bronek
wcześniej Bolkowi i Barakowi,teraz Bobowi to może i na mnie przyjdzie kolej - na imie mam Bronek
2016-11-17 21:36:32
dzisna
jacek ty bądź takim prostakiem i dostań Nagrodę Nobla i nie odbierz jej. Dla Dylana jesteś komiotkiem z zapyziałej mieścinki i byłbyś szczęśliwy gdybyś mu buty wyczyścił. Pochwal się swoimi osiągnięciami :-) prowincjonalny internauto ?!
2016-11-17 20:38:57
Jarun
To po co mu dziady z Szwedzkiej Akademii przyznali nagrodę? Wygłupili się niczym niemieccy architekci z "Przełomami". Dylan wie, że nie jest literatem, żadnej książki nie napisał - więc ta nagroda jest chybiona. Trzeba wiedzieć za co się daje nagrodę, nie tylko literacką?
2016-11-17 14:25:06
jacek
Prostak :(