sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Świat > Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne

Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne [GALERIA]

Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne
Data publikacji: 2019-11-13 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-13 10:54
Wywietleń: 665 427336

„Stoimy w obliczu apokaliptycznego, totalnego zniszczenia” - tak sytuację w zalanej Wenecji opisał szef władz regionu Luca Zaia. Na wyspie Pellestrina zginął mężczyzna porażony prądem w zalanym domu. Zmarła też druga osoba, zapewne z przyczyn naturalnych.

We wtorek wieczorem zalewająca miasto tzw. wysoka woda przypływu (acqua alta) osiągnęła wyjątkowo wysoki poziom 187 centymetrów (drugi najwyższy w historii) - takiego poziomu nie notowano tam od 1966 roku. Pod wodą znalazło się całe historyczne centrum miasta i okolice. Trwa szacowanie szkód. Według wstępnych danych są one bardzo duże. W środę rano poziom wody opadł do 150 centymetrów, ale ma wzrosnąć w najbliższych godzinach, w związku z tym w Wenecji wyją syreny alarmowe.

Przewodniczący władz regionu Wenecja Euganejska Luca Zaia oświadczył w środę w telewizji: „Pod wodą jest 80 procent miasta, szkody są niewyobrażalne, straszne”.

Poważne zniszczenia odnotowano w bazylice świętego Marka, do której również wdarła się woda. Zalane jest też uliczne dzieło artysty Banksy’ego na ścianie jednego z budynków w rejonie Campo Santa Margherita.

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro ma w środę zwrócić się z wnioskiem do władz regionalnych o ogłoszenie stanu kryzysowego, co ma być podstawą do wprowadzenia tam stanu klęski żywiołowej przez rząd Włoch.

(pap)

Fot. EPA

Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne Dwie osoby nie żyją w zalanej Wenecji. Szkody są ogromne

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie