niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Duda pogratulował, Tusk podziękował

Duda pogratulował, Tusk podziękował

Duda pogratulował, Tusk podziękował
Data publikacji: 2017-03-10 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1589 222582

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podziękował w piątek prezydentowi Andrzejowi Dudzie za depeszę, w której pogratulował on Tuskowi reelekcji na kolejną kadencję na czele RE.

"Dziękuję za gratulacje. Podzielam Pańską troskę o jedność Unii Europejskiej. Silna Polska w zjednoczonej Europie była zawsze moim celem. Liczę na dobrą współpracę" - napisał Tusk w odpowiedzi, którą udostępnił na Twitterze.

"Gratuluję uzyskania poparcia większości krajów Unii Europejskiej na rzecz przedłużenia pana kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej - napisał wcześniej Duda w depeszy gratulacyjnej przekazanej w piątek PAP. - Liczę, że w przyszłości uda się ponownie odbudować europejską jedność w oparciu o zasadę równych państw i wolnych narodów".

Przywódcy państw UE ponownie wybrali w czwartek Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Decyzja zapadła w głosowaniu na szczycie UE w Brukseli. Przeciwko Tuskowi wypowiedziała się tylko premier Beata Szydło.

Polski rząd zgłosił w zeszłą sobotę innego kandydata na stanowisko szefa Rady Europejskiej, europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, który był jednym formalnie zgłoszonym kontrkandydatem Tuska. (PAP)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

many
do I: posłuchałem. Skąd Niemen wiedział, że ludzi dobrej woli jest więcej? Policzył ich? Opierał się na jakichś badaniach naukowych czy jak?
2017-03-13 09:49:23
Do PO-nizszego PO-puszczasz-a...
Widac, ze juz gleboko masz we krwi... te 70-letnie "PO-grozki" ! A wogole to chodze i spie bez majtek, a odnosnie renty to s-PO-dziewam sie tez "sredniej krajowej" - by bylo PO rowno i Sprawiedliwie !!
2017-03-12 22:10:49
Stefan
Prezes Dudusiowi pozwolił pogratulować? NIesamowite!
2017-03-12 17:04:46
PO-puszczasz
...w majtki z emocji ? Zobaczysz, że ci rentę zabiorą -tylko władza się zmieni.
2017-03-12 11:40:49
Duze Brawa dla Pani Premier - za ujawnienie Prawdy !
Depeszowe Gratulacje dla Ekscelencji... jak by wczesniej "nic sie nie stalo" tylko troche "PO-padalo"...!!
2017-03-11 21:02:24
Przepraszam za pomylke...
Obie tresci z Depeszy tj. tak Kopi na niezaleznej.pl jak i tresci Kuriera zgadzaja sie dokladnie !!
2017-03-10 23:04:11
I do - Jego Ekscelencja...
A na niezaleznej.pl pokazuja Kopie... duzo krotszej Depeszy ! Kto wiec ma racje: Kurier czy Niezalezna ?? I przy Okazji, proponuje WSZYSTKIM wysluchac bardzo uwaznie piosenke: Czeslawa Niemena p.t. DZIWNY JEST TEN SWIAT......