poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Dalajlama za dialogiem z IS

Dalajlama za dialogiem z IS

Dalajlama za dialogiem z IS
Data publikacji: 2016-09-14 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1852 154947

W celu zakończenia przelewu krwi w Syrii i Iraku, duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV opowiedział się za dialogiem z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Zaznaczył przy tym, że religia nigdy nie może być usprawiedliwieniem dla zabijania.

Podczas wystąpienia w Paryżu dalajlama podkreślił, że dialog "jest jedyną drogą", ale nie rozwinął myśli, jak miałby być prowadzony. Dodał, że islam nie może być utożsamiany z terroryzmem.

– Prawdziwy wyznawca islamu musi szanować życie innych ludzi – powiedział, dodając, że ktoś, kto zabija w imię islamu albo buddyzmu "nie jest już muzułmaninem albo buddystą".

Dalajlama, który musiał uciekać z Tybetu przed Chińczykami i żyje na wygnaniu w Indiach, wezwał europejskie kraje do przyjęcia uchodźców uciekających przed wojną w Syrii, zaznaczając, że państwa powinny działać na rzecz zakończenia wojny, by uchodźcy mogli wrócić do domów.

Podczas trwającej tydzień wizyty we Francji dalajlama nie spotka się z prezydentem Francois Hollande'em. Wyraził takie życzenie, ale Pałac Elizejski poinformował, że spotkanie nie jest rozważane.

(pap)

Fot. EPA/YOAN VALAT

Komentarze

W czym problem... ?
W wiekszosci z Syrii uciekaja Islamisci by dalej szerzyc Islam w Europie i na Swiecie, to nich Pan Dalajlama sobie w Indiach ich poprzyjmuje, utrzymuje i dalej dyskutuje...!!
2016-09-15 01:43:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie